Продавець Преміумстрой розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
185 відгуків
ПРЕМІУМСТРОЙ
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0018:00
 • Вівторок
  09:0018:00
 • Середа
  09:0018:00
 • Четвер
  09:0018:00
 • Пʼятниця
  09:0018:00
 • Субота
  09:0018:00
 • Неділя
  09:0015:00
Контакти
+380 (67) 549-25-33
Анжела
+380 (99) 320-69-74
Анжела Онлайн Україна
+380 (73) 132-34-19
Артур Ринок Одеса
Преміумстрой
Славіч К.А.
Семена Палія 125а, Одеса, Україна
premiumstroy.com.uaPremium.zakaz20@gmail.com
+380 (67) 549-25-33
+380 (99) 320-69-74
+380 (73) 132-34-19

Бітумна черепиця Roofshield

Якщо вам потрібна надійна покрівля, що не піддається ніяким погодних катаклізмів і не втрачає свого привабливого вигляду багато років, то м'яка черепиця RoofShield, купити яку ми радимо в нашому інтернет магазині, повністю вас влаштує за ціною і якістю.

М'яка черепиця є найпопулярнішим покрівельним матеріалом у всьому світі і активно використовується в Америці і багатьох країнах Європи вже більше ста років. Завдяки своїм численним перевагам перед іншими матеріалами, цей покрівельний матеріал стає не менш популярним в Росії та інших країнах колишнього Союзу.

 М'яка черепиця RoofShield стала втіленням кращих якостей європейських аналогів з урахуванням особливостей експлуатації в країнах СНД.

М'яка черепиця RoofShield - стійка до корозії, не гниє і не вигорає на сонці. Має нульове влагопоглащение, вітростійка, відрізняється високим шумопоглинання і може експлуатуватися у всіх кліматичних регіонах.

Виробництво цього сучасного покрівельного матеріалу було організовано в місті Рязані в ЗАТ "Багатогалузева виробнича компанія "КРЗ" під керівництвом провідних фахівців американської компанії REICHEL & DREWS INC.

В результаті спільної діяльності цих двох компаній вийшов унікальний продукт - бітумна черепиця RoofShield, ціна і якість якого ідеально відповідають бажанням і можливостям наших споживачів. 
Гнучка черепиця RoofShield, покрівля з якої довговічна, надійна і красива, проводиться у великому асортименті зі всіма комплектуючими елементами.

Бітумна черепиця має різні форми і розміри, колірні рішення і розрахована на різні категорії населення. Дизайн цього покрівельного матеріалу представлений у вигляді чотирьох колекцій, що відрізняються формою і мають широку колірну гаму. Це «Стандарт», «Модерн», «Готик» і «Американ».
Відповідно до використовуваним для виробництва матеріалом і його якістю, гнучка черепиця RoofShield підрозділяється ще на чотири різнорівневі категорії:

1. Elite - представляє собою полімерно-бітумну черепицю, яка є модифікатором Вестопласта;

2. Premium - полімерно-бітумна черепиця - модифікатор СБС;

3. Classic – бітумна черепиця, є аналогом американської черепиці;

4. Family - відноситься до бітумної черепиці економ-класу.

Купити бітумну черепицю RoofShield в нашій компанії

В Одесі бітумну черепицю RoofShield ви можете придбати в нашій компанії преміум лад за помірними цінами з повною гарантією якості. Ми намагаємося представити своїм покупцям повний асортимент продукції заводу ЗАТ "Багатогалузева виробнича компанія "КРЗ", які за рік випускають близько ста мільйонів квадратних метрів різних видів м'яких покрівельних матеріалів і комплектуючих елементів.

 Дизайн м'якої покрівлі RoofShield представлений 4-ма колекціями, що відрізняються формою та обширною колірною гаммою:

 

 

 

 

Покрівельні матеріали RoofShield буде поставлятися в 4-х категоріях якості

ELITE

полімерно-бітумна черепиця (модифікатор Вестопласт)

PREMIUM

полімерно-бітумна черепиця (модифікатор СБС)

CLASSIC

бітумна черепиця (покриття - базальт; окислений бітум; аналог американської черепиці)

FAMILY

бітумна черепиця класу "економ" (покриття - шифер+базальт; окислений бітум)

 

 

Фізико-механічні характеристики:

 Інструкція з укладання бітумної черепиці

 

Монтаж будь-якого покрівельного покриття повинен проводитися з точним дотриманням всіх рекомендацій і, слідуючи пунктам інструкції по його укладанні. Бітумна гнучка черепиця Katepal - не виняток із правил, тому якщо Ви хочете, щоб Ваша бітумна покрівля прослужила Вам протягом довгих років, не доставляючи ніяких проблем і клопоту, необхідно всі роботи по її монтажу виконувати без будь-яких відхилень від пунктів інструкції.

Перш за все, необхідно врахувати той факт, що покрівля, для якої можна використовувати таке покрівельне покриття, як бітумна черепиця, повинна мати ухил не менше — 1:5 (тобто не менше близько 11,5 градусів)

 

Крок перший: готуємо підстава

Пристрій м'якої покрівлі начинатется після того, як буде підготовлено підґрунтя, яке повинно бути максимально рівним, твердим і надійно зафіксованим. Крім того, воно повинне добре провітрюватися, для чого отвори для надходження повітря розміщуються в нижній частині покрівлі, а витяжні отвори облаштовують як можна вище.

Правильно облаштована вентиляція допомагає запобігти намокання утеплювача, самого покрівельного матеріалу і решетування, а, відповідно, взимку на покрівлі не буде утворюватися лід, а влітку вона забезпечить прохолоду всередині будівлі.
Монтаж гнучкої черепиці виробляють на суцільну обрешітку, яка може бути виготовлена з вологостійкої фанери, плити OSB-3, стійкою до вологи, або шпунтованої, обрізної дошки. Матеріалу для основи повинен мати вологість не більше 20%. Кожна дошка повинна мати довжину мінімум в два прольоти між опорами, а всі місця стиків розміщуються на опорах.

Так як під впливом коливань температур і вологості дошки можуть розширюватися, то між дошками необхідно залишати невеликий зазор 1-3 мм (в залежності від розміру дошки).

 

Крок другий: монтуємо підкладковий шар

На підготовлену основу в якості зміцнюючого підкладки під покрівельне покриття укладається підкладковий покрівельний килим Такий шар укладається обов'язково на ковзанах в ендовах, на карнизних звісах і в торцевих частинах покрівлі.

Якщо ухил покрівлі становить менше 1:3, то підкладковим килимом необхідно покрити всю площу покрівлі. Шар підкладки монтується в напрямку знизу-вгору, нахлест кожної наступної смуги повинен становити близько 15 див Всі шви повинні бути проклеєні за допомогою клею K-36, а краї з інтервалом в 20 див. зафіксовані за допомогою цвяхів.

Підкладковий килим може бути покладений паралельно або перпендикулярно обшитому дошками настилу даху. Килим розгортається, укладається точно по прямій лінії, усуваються будь-які провисання. На крутих дахах вертикальне укладання виконується легше, оскільки ризик зморщування

менше. Щоб уникнути зморщування килим повинен бути абсолютно прямим і достатньо щільно закріплений. Якщо монтажні роботи проводилися в холодну погоду, особливу увагу має бути приділена натягування килимів.

Підкладковий килим можна укладати як горизонтально, так і вертикально

Часткова схема укладання підкладкового килима, допускається при ухилі покрівлі понад 20 градусів

На конику підкладкові килими, покладені уздовж першого ската, обрізаються по коника, і потім верхній край фіксується цвяхами до настилу даху. У місцях підйому підкладковий килим укладається, принаймні, на 50 мм вище поверхні даху, і, якщо необхідно, обертаюча частина килима фіксується цвяхами і/або приклеюється до нижнього шару. - Якщо деталі краю даху включають підняту кромку, то блокують елементи повинні бути встановлені до монтажу підкладкового килима, який потім укладається по краю, формуючи край карнизу.

Підкладковий килим протилежного схилу перекриває коник на 150 мм і з'єднується з підкладковим килимом першого схилу з допомогою Бітумного клею До-36.

 

Крок третій: монтуємо розжолобків, карнизи і торцеві частини покрівлі

Карнизні поанки встановлюються без винятків у всіх випадках. Карнизна планка встановлюється зверху підкладкового килима, та кріпитися механічно за допомогою покрівельних цвяхів з інтервалом 10 см, в шаховому порядку. Якщо вихід кінців цвяхів в нижній частині дерев'яного настилу неприпустимий, то слід використовувати короткі саморізи з широкими і плоскими головками (з прес шайбою). Рекомендується, щоб на кромках край карнизу завальцовку. Карнизна планка встановлюється з перекриттям в 50 мм. Прошивка двома цвяхами накладання двох металевих планок, що забезпечує їх надійне з'єднання. При наявності в конструкції покрівлі водостічної системи, в карнизну частину необхідно вмонтувати кронштейни для кріплення водостічного жолоба.

Аналогічно встановлюються торцеві планки. Монтуючи торцеві частини покрівлі, замість карнизних листів з металу можна застосувати дерев'яні планки і трикутні рейки.

Техноніколь   російський виробник покрівельних гідроізоляційних і теплоізоляційних матеріалів. Група компаній включає в себе заводи в Росії, Білорусії Литві, Чехії, Італії, Великобританії і Польщі, наукові підрозділи, представництва та навчальні центри. Загальна чисельність співробітників   близько 5000 чоловік. Входить до п'ятірки найбільших європейських виробників гідроізоляційних матеріалів.

В рейтингу найбільших російських приватних компаній Forbes Техноніколь в 2017 році посіла 116 місце

Компанія «Техноніколь» була заснована в 1992 році. В 1993 році був відкритий перший офіс в Москві. У 1994 році компанія запускає на Виборзькому рубероидном заводі перше власне виробництво рулонних покрівельних матеріалів. У 1995 році відкрито перше регіональне торговельне відділення в Санкт-Петербурзі. До кінця 1999 року Техноніколь володіє 5 виробничими майданчиками і 35 торговими відділеннями в різних регіонах Росії. Компанія виходить на ринок України і відкриває перше торгове відділення в Києві.

2000-е рікs

У період з 2000 по 2003 рік «Техноніколь» набуває перший закордонний завод   Gargzdu MIDA (Литва) — і запускає виробництво гнучкої черепиці під маркою Shinglas. Під брендом Техно виходить серія теплоізоляційних матеріалів кам'яної вати. Налагоджено випуск мастик. Техноніколь розширює власну торговельну мережу   відкрито 50-е відділення.

У 2004 році відкрито «Науковий центр Техноніколь». У 2004 році в асортименті продуктів компанії з'являється композитна черепиця Luxard. «Техноніколь» відкриває завод з виробництва бітумних і бітумно-полімерних матеріалів Дніпродзержинську (Україна). У Рязань спільно з компанією Chova (Іспанія) відкрито найбільший у Росії завод по виробництву черепиці Shinglas. Філії компанії відкриті у всіх країнах СНД. Відкрито представництво у Варшаві. За підсумками 2005 року Техноніколь вийшла на перше місце в Європі за обсягом випуску покрівельних мембран.

У 2006—2008 р. «Техноніколь» починає виробництво екструзійного пінополістиролу під маркою Техноплекс. Запущено два заводи загальною потужністю 600 тисяч кубічних метрів в рік. Побудований і запущений перший в Росії[5] завод повного циклу з випуском полімерних мембран Logicroof   гідроізоляційних матеріалів для швидкомонтованих будівель.

У 2013 році «Техноніколь» купила італійська завод будівельних матеріалів Italiana Membrane[6]. У Рязані запущений другий завод з виробництва гнучкої черепиці SHINGLAS.

У 2014 році «Техноніколь» придбала 100 % акцій італійського виробника будівельних матеріалів Imper Italia S. p.A., до складу якого входять два підприємства[8]. У Учалах (Республіка Башкортостан) було запущено виробництво профільованої мембрани Planter.

В 2016 році в Рязані запущені завод з виробництва теплоізоляційних матеріалів на основі пенополиизоцианурата (PIR), підприємство з випуску монтажних пін. У Ростовській області завершено будівництво заводу з виробництва базальтової теплоізоляції. У Хабаровському краї в ТОР «Хабаровськ» запущено підприємство, що випускає базальтову теплоізоляцію.

У 2017 році в Рязані Техноніколь відкрила завод з випуску пластикових водостічних систем, а також підприємство, що випускає добавки в бетон, в Воскресенську.

В 2018 році Техноніколь закрила угоду з придбання 100 % акцій бєлгородського АТ «ЗНОиМ», що входить у ГК IZOVOL

Бітумна черепиця (також вживають терміни «м'яка», «гнучка» черепиця)   покрівельний матеріал на основі скловолокна, модифікованого бітуму (від лат. bitumien   гірська смола, асфальт) і кам'яної посипки (грануляту). Бітумна черепиця належить до класу матеріалів, об'єднаних поняттям «м'яка покрівля».

Ці матеріали мають практично нульове водопоглинання, що виключає корозію і гниття. Основною перевагою бітумної черепиці є те, що її можна застосовувати для покрівель будь-якої складності, форми і конфігурації, аж до куполів і цибулинних дахів. Так як бітумна черепиця є штучним матеріалом, їй не потрібна еластичність в такій мірі, як рулонним матеріалам. Деформація матеріалу (при старінні) обмежуються в кожній окремій плитці, що виключає порушення цілісності всього покриття.

Структура бітумної черепиці

Стеклохолст

Стеклохолст — це полотно, виготовлене із спеціальних скляних ниток шляхом зривання з метою досягнення більш високої щільності полотна. Склохолст не відрізняється високою міцністю на розрив, але в той же час не втрачає свою еластичність і легкість. Матеріал широко використовується в будівництві та виробництві будівельних матеріалів.

Бітум

В якості основного матеріалу для бітумної черепиці застосовується природний бітум, збагачений киснем.

Багато виробників мають у своїй продуктовій лінійці бітумну черепицю на основі СБС-модифікованого бітуму. Цей вид модифікованого бітуму, заснований на полімерної добавки (штучного каучуку) ще називають «резинобитум». Добавка дозволяє бітумної черепиці підвищити морозостійкість і еластичність.

Бітумна черепиця з СБС-модифікованого бітуму відрізняється високою стійкістю до високих і низьких температур, ультрафіолетових променів і тривалим терміном служби.

Кам'яна присипка (гранулят)

В якості грануляту виробники бітумної черепиці зазвичай використовують природний сланець і базальт різних фракцій для підвищення терміну служби готової черепиці. Останнім часом базальт завоював більше авторитету у виробників у порівнянні з сланцем. Це пов'язано з природними властивостями базальту, подрібненні базальтової породи до грануляту, найдрібніші частинки набувають округлену форму, в той час як сланцеві частинки   довгасту пластинчасту форму. В результаті при виготовленні бітумної черепиці, округлені фракції базальту щільніше прилягають до бітумній основі. Сланцевий гранулят за рахунок своїх природних властивостей менш щільно вкочується в бітумну поверхню, внаслідок чого відсоток і термін осипаемость такий присипки вище, ніж у базальтової. В цілому присипка виконує багатофункціональну роль і забезпечує:

· захист бітумної основи від ультрафіолетових променів і розплавлення під сонячними променями;

· захист покрівлі від механічного впливу опадів (град, сніг) і зовнішнього середовища (гілки дерев, тварини, та ін);

· міцність матеріалу;

· естетичну привабливість за рахунок багатої кольорової палітри.

Існує ще одна відмітна риса базальту та сланцю, пов'язана з природними особливостями сланцю. Сланець має особливість поглинати олії з бітуму, в результаті чого відбувається зміна колірного відтінку сланцевої посипання і всієї покрівлі в цілому.

У той же час, незважаючи на деякі недоліки, бітумна черепиця зі сланцевої присипкою активно продається на ринку, оскільки має не менш привабливий вигляд, також як і бітумна черепиця з базальтової присипкою.

Історія бітумної черепиці

Американська індустрія композитних покрівельних матеріалів з'явилася між 1840 і 1880 роках. Це були просочені бітумом полотна, які дуже віддалено нагадували сучасний рулонний руберойд. Перехід від рулонної покрівлі до нарізної черепиці почалася з 1903 р., хоча прототип гнучкої черепиці у вигляді просоченого з двох сторін бітумом картону з'явився ще в 1893 р. Минуло 10 років, поки американець Генрі М. Рейнольдс з компанії «Гранд Рапидз», вперше спробував нарізати рулонний матеріал на окремі рівні шматки (гонт). Перші форми нарізки обмежилися прямокутної і шестигранною формами.

Цікавим фактом є, що «черепицею» бітумні елементи назвали в Європі. У США і Канаді листи прийнято іменувати ґонтами або шинглами   за аналогією з покрівельними дощечками (дранкою).

Американські виробники використовували два види основи у виробництві бітумної черепиці: картон (organic гонтою) і скловолокно (fiber glass гонтою) з 1960-х рр. Трипелюсткова модель м'якої черепиці швидко завоювала популярність у американських домовласників і вже до середини XX століття бітумною черепицею було покрито більше 45 % приватних будинків.

Форми нарізки

Існує 6 основних форм нарізок бітумної черепиці для рядової черепиці і одна форма для коньково-карнизної черепиці.

Основні форми нарізки рядовий м'якої черепиці включають:

· Бобровий хвіст;

· Драконівські зуб;

· Дранка;

· Цегла;

· Прямокутна;

· Ромб;

· Шестигранник.

Виробники гнучкої черепиці присвоюють своїм серій різні назви з метою уніфікувати тип нарізки і надати продукту велику унікальність.

Міжнародні стандарти виробництва

Виробництво м'якої черепиці регламентується європейським будівельним стандарту EN 544:211 або на підставі Європейської технічної атестації   ETA (European Technical Epprovals).

Європейський стандарт EN 544:2011, на відміну від інших стандартів для гідроізоляційних матеріалів, регламентує мінімально допустима кількість бітуму в м'якої черепиці, а також встановлює мінімальні вимоги до механічних властивостей. Мінімальна кількість бітуму має становити не менше 1300 г/м² у м'якої черепиці.

Іншим регламентує стандартизацією є Європейська технічна атестація (ЕТА), яка являє собою технічну оцінку придатності продукції (м'якої черепиці) до використання за призначенням. Сертифікат ЕТА можна розглядати як виняток з вимог європейських стандартів, оскільки він видається на види матеріалів, на які не поширюються європейські стандарти або які проводяться не у відповідності з ними. Кожен виробник має свій документ ЕТА, і його Продукція є оригінальною, якщо виробник отримав свій сертифікат ЕТА. М'яка черепиця, виготовлена у відповідності з вимогами ETA, часто відрізняється від аналогів, вироблених за стандартом EN 544:2011, оскільки містить меншу кількість бітуму, і, відповідно, характеризується більш низькою якістю.

Якість черепиці, виробленої за європейськими стандартами можна відрізнити за відповідною маркування СЕ, яка підтверджує, що виробник виготовив продукцію у повній відповідності з європейським стандартом. Маркування СЕ також забезпечує вільний вихід продукції на ринок Європейського союзу без будь-яких обмежень.

Виробники бітумної черепиці

 

Першою в світі компанією-виробником бітумної черепиці була «Гранд Рапидз» (США), яка в 1903 р. запустила в серійне виробництво прототип сучасної м'якої черепиці. Таким чином, традиційно склалося, що локомотивом індустрії є підприємства з виробництва м'якої черепиці з США. У той же час, європейські і російські виробники грунтуючись на досвіді і технологіях із США стали проводити гнучку черепицю якістю не гірше американської, а часом навіть більш високої якості.

Переваги і недоліки гнучкою (бітумної) черепиці

Серед основних переваг м'якої черепиці, зазвичай виділяють:

· різноманітність форм і забарвлень;

· можливість забезпечити якісну гідроізоляцію покрівель складної конфігурації;

· малу вагу і габарити;

· легкість і малоотходность монтажу (у тому числі і на складних типах покрівлі);

· безшумність під дощем і градом;

· довговічність (завдяки використанню сучасних матеріалів);

Головним недоліком бітумної черепиці є її вартість, оскільки при монтажі використовується суцільне підставу з вологостійкої фанери або дошки. На сьогоднішній день вартість комплекту м'якої бітумної черепиці вище, наприклад, вартості металочерепиці, але нижче в порівнянні з керамічною черепицею або покрівлею з натурального сланцю.

Утилізація бітумної черепиці

Важливо відзначити, що бітумна черепиця є продуктом, який можна повторно переробляти. У США стару черепицю на сьогоднішній день майже повністю переробляють в нові покрівельні та дорожні матеріали. Повторно перероблена сировина найбільш успішно використовується в дорожніх роботах і повторному виробництві бітумної черепиці.

У США щорічно генерується від 7 до 10 млн тонн зношеної бітумної черепиці (близько 10 % від усієї кількості щорічно генерується будівельного сміття в країні). До цієї кількості ще додається від 750 000 до 1 млн тонн бітумного сміття від підприємств з виробництва бітумної черепиці[5].

Наприклад, тільки в 2012 році в США було відновлено близько 72 млн тонн бітуму для дорожнього господарства. В цілому, бітум можна багаторазово переробляти й знову використовувати для будівництва доріг.

Переробка старої бітумної черепиці є економічно обґрунтованим кроком. Так було підраховано, що утилізація 1 тонни зношеної бітумної черепиці економить 1 барель нафти, що особливо важливо в умовах зростання світових цін на нафту.

Технологія переробки використаного бітуму була розроблена ще в 1970-х роках, проте масово стала застосовуватися тільки зараз.

Основною проблемою сьогодні є не процес переробки бітуму, а збір і зберігання сировини.

У Росії до проблеми переробки бітумної черепиці поки не приділяють належної уваги, оскільки ринок тільки розвивається, а сміття у вигляді зношеної бітумної черепиці не генерується в широких масштабах. Це пов'язано з тим, що сучасна черепиця має досить довгий термін служби (деякі виробники надають гарантію до 50-60 років). Якщо в США, бітумна черепиця стала застосовуватися більш 100 років тому, і зараз ринок вийшов на пікові навантаження по утилізації старого сировини, то можна припустити, що Росія зіткнеться з проблемою утилізації бітумної черепиці не раніше ніж 2030- 2035 р.

 

 

сучасного покрівельного матеріалу було організовано в місті Рязані в ЗАТ "Багатогалузева виробнича компанія "КРЗ" під керівництвом провідних фахівців американської компанії REICHEL & DREWS INC.

В результаті спільної діяльності цих двох компаній вийшов унікальний продукт - бітумна черепиця RoofShield, ціна і якість якого ідеально відповідають бажанням і можливостям наших споживачів. 
Гнучка черепиця RoofShield, покрівля з якої довговічна, надійна і красива, проводиться у великому асортименті зі всіма комплектуючими елементами.

Бітумна черепиця має різні форми і розміри, колірні рішення і розрахована на різні категорії населення. Дизайн цього покрівельного матеріалу представлений у вигляді чотирьох колекцій, що відрізняються формою і мають широку колірну гаму. Це «Стандарт», «Модерн», «Готик» і «Американ».
відповідно До використовуваним для виробництва матеріалом і його якістю, гнучка черепиця RoofShield підрозділяється ще на чотири різнорівневі категорії:

1. Elite - представляє собою полімерно-бітумну черепицю, яка є модифікатором Вестопласта;

2. Premium - полімерно-бітумна черепиця - модифікатор СБС;

3. Classic – бітумна черепиця, є аналогом американської черепиці;

4. Family - відноситься до бітумної черепиці економ-класу.

Купити бітумну черепицю RoofShield в нашій компанії

В Одесі бітумну черепицю RoofShield ви можете придбати в нашій компанії преміум лад за помірними цінами з повною гарантією якості. Ми намагаємося представити своїм покупцям повний асортимент продукції заводу ЗАТ "Багатогалузева виробнича компанія "КРЗ", які за рік випускають близько ста мільйонів квадратних метрів різних видів м'яких покрівельних матеріалів і комплектуючих елементів.

 

Пропонуємо також ознайомитися з наступними виробниками бітумної черепиці:

· Бітумна черепиця Katepal

· Гнучка черепиця Kerabit

 Дизайн м'якої покрівлі RoofShield представлений 4-ма колекціями, що відрізняються формою та обширною колірною гаммою:

 

 

 

Покрівельні матеріали RoofShield буде поставлятися в 4-х категоріях якості

ELITE

полімерно-бітумна черепиця (модифікатор Вестопласт)

PREMIUM

полімерно-бітумна черепиця (модифікатор СБС)

CLASSIC

бітумна черепиця (покриття - базальт; окислений бітум; аналог американської черепиці)

FAMILY

бітумна черепиця класу "економ" (покриття - шифер+базальт; окислений бітум)

 

 

Фізико-механічні характеристики:

 Інструкція з укладання бітумної черепиці

 

Монтаж будь-якого покрівельного покриття повинен проводитися з точним дотриманням всіх рекомендацій і, слідуючи пунктам інструкції по його укладанні. Бітумна гнучка черепиця Katepal - не виняток із правил, тому якщо Ви хочете, щоб Ваша бітумна покрівля прослужила Вам протягом довгих років, не доставляючи ніяких проблем і клопоту, необхідно всі роботи по її монтажу виконувати без будь-яких відхилень від пунктів інструкції.

Перш за все, необхідно врахувати той факт, що покрівля, для якої можна використовувати таке покрівельне покриття, як бітумна черепиця, повинна мати ухил не менше — 1:5 (тобто не менше близько 11,5 градусів)

 

Крок перший: готуємо підстава

Пристрій м'якої покрівлі начинатется після того, як буде підготовлено підґрунтя, яке повинно бути максимально рівним, твердим і надійно зафіксованим. Крім того, воно повинне добре провітрюватися, для чого отвори для надходження повітря розміщуються в нижній частині покрівлі, а витяжні отвори облаштовують як можна вище.

Правильно облаштована вентиляція допомагає запобігти намокання утеплювача, самого покрівельного матеріалу і решетування, а, відповідно, взимку на покрівлі не буде утворюватися лід, а влітку вона забезпечить прохолоду всередині будівлі.
Монтаж гнучкої черепиці виробляють на суцільну обрешітку, яка може бути виготовлена з вологостійкої фанери, плити OSB-3, стійкою до вологи, або шпунтованої, обрізної дошки. Матеріалу для основи повинен мати вологість не більше 20%. Кожна дошка повинна мати довжину мінімум в два прольоти між опорами, а всі місця стиків розміщуються на опорах.

Так як під впливом коливань температур і вологості дошки можуть розширюватися, то між дошками необхідно залишати невеликий зазор 1-3 мм (в залежності від розміру дошки).

 

Крок другий: монтуємо підкладковий шар

На підготовлену основу в якості зміцнюючого підкладки під покрівельне покриття укладається підкладковий покрівельний килим Такий шар укладається обов'язково на ковзанах в ендовах, на карнизних звісах і в торцевих частинах покрівлі.

Якщо ухил покрівлі становить менше 1:3, то підкладковим килимом необхідно покрити всю площу покрівлі. Шар підкладки монтується в напрямку знизу-вгору, нахлест кожної наступної смуги повинен становити близько 15 див Всі шви повинні бути проклеєні за допомогою клею K-36, а краї з інтервалом в 20 див. зафіксовані за допомогою цвяхів.

Підкладковий килим може бути покладений паралельно або перпендикулярно обшитому дошками настилу даху. Килим розгортається, укладається точно по прямій лінії, усуваються будь-які провисання. На крутих дахах вертикальне укладання виконується легше, оскільки ризик зморщування

менше. Щоб уникнути зморщування килим повинен бути абсолютно прямим і достатньо щільно закріплений. Якщо монтажні роботи проводилися в холодну погоду, особливу увагу має бути приділена натягування килимів.

Підкладковий килим можна укладати як горизонтально, так і вертикально

Часткова схема укладання підкладкового килима, допускається при ухилі покрівлі понад 20 градусів

На конику підкладкові килими, покладені уздовж першого ската, обрізаються по коника, і потім верхній край фіксується цвяхами до настилу даху. У місцях підйому підкладковий килим укладається, принаймні, на 50 мм вище поверхні даху, і, якщо необхідно, обертаюча частина килима фіксується цвяхами і/або приклеюється до нижнього шару. - Якщо деталі краю даху включають підняту кромку, то блокують елементи повинні бути встановлені до монтажу підкладкового килима, який потім укладається по краю, формуючи край карнизу.

Підкладковий килим протилежного схилу перекриває коник на 150 мм і з'єднується з підкладковим килимом першого схилу з допомогою Бітумного клею До-36.

 

Крок третій: монтуємо розжолобків, карнизи і торцеві частини покрівлі

Карнизні поанки встановлюються без винятків у всіх випадках. Карнизна планка встановлюється зверху підкладкового килима, та кріпитися механічно за допомогою покрівельних цвяхів з інтервалом 10 см, в шаховому порядку. Якщо вихід кінців цвяхів в нижній частині дерев'яного настилу неприпустимий, то слід використовувати короткі саморізи з широкими і плоскими головками (з прес шайбою). Рекомендується, щоб на кромках край карнизу завальцовку. Карнизна планка встановлюється з перекриттям в 50 мм. Прошивка двома цвяхами накладання двох металевих планок, що забезпечує їх надійне з'єднання. При наявності в конструкції покрівлі водостічної системи, в карнизну частину необхідно вмонтувати кронштейни для кріплення водостічного жолоба.

Аналогічно встановлюються торцеві планки. Монтуючи торцеві частини покрівлі, замість карнизних листів з металу можна застосувати дерев'яні планки і трикутні рейки.

Техноніколь   російський виробник покрівельних гідроізоляційних і теплоізоляційних матеріалів. Група компаній включає в себе заводи в Росії, Білорусії Литві, Чехії, Італії, Великобританії і Польщі, наукові підрозділи, представництва та навчальні центри. Загальна чисельність співробітників   близько 5000 чоловік. Входить до п'ятірки найбільших європейських виробників гідроізоляційних матеріалів.

В рейтингу найбільших російських приватних компаній Forbes Техноніколь в 2017 році посіла 116 місце

Компанія «Техноніколь» була заснована в 1992 році. В 1993 році був відкритий перший офіс в Москві. У 1994 році компанія запускає на Виборзькому рубероидном заводі перше власне виробництво рулонних покрівельних матеріалів. У 1995 році відкрито перше регіональне торговельне відділення в Санкт-Петербурзі. До кінця 1999 року Техноніколь володіє 5 виробничими майданчиками і 35 торговими відділеннями в різних регіонах Росії. Компанія виходить на ринок України і відкриває перше торгове відділення в Києві.

2000-е рікs

У період з 2000 по 2003 рік «Техноніколь» набуває перший закордонний завод   Gargzdu MIDA (Литва) — і запускає виробництво гнучкої черепиці під маркою Shinglas. Під брендом Техно виходить серія теплоізоляційних матеріалів кам'яної вати. Налагоджено випуск мастик. Техноніколь розширює власну торговельну мережу   відкрито 50-е відділення.

У 2004 році відкрито «Науковий центр Техноніколь». У 2004 році в асортименті продуктів компанії з'являється композитна черепиця Luxard. «Техноніколь» відкриває завод з виробництва бітумних і бітумно-полімерних матеріалів Дніпродзержинську (Україна). У Рязань спільно з компанією Chova (Іспанія) відкрито найбільший у Росії завод по виробництву черепиці Shinglas. Філії компанії відкриті у всіх країнах СНД. Відкрито представництво у Варшаві. За підсумками 2005 року Техноніколь вийшла на перше місце в Європі за обсягом випуску покрівельних мембран.

У 2006—2008 р. «Техноніколь» починає виробництво екструзійного пінополістиролу під маркою Техноплекс. Запущено два заводи загальною потужністю 600 тисяч кубічних метрів в рік. Побудований і запущений перший в Росії[5] завод повного циклу з випуском полімерних мембран Logicroof   гідроізоляційних матеріалів для швидкомонтованих будівель.

У 2013 році «Техноніколь» купила італійська завод будівельних матеріалів Italiana Membrane[6]. У Рязані запущений другий завод з виробництва гнучкої черепиці SHINGLAS.

У 2014 році «Техноніколь» придбала 100 % акцій італійського виробника будівельних матеріалів Imper Italia S. p.A., до складу якого входять два підприємства[8]. У Учалах (Республіка Башкортостан) було запущено виробництво профільованої мембрани Planter.

В 2016 році в Рязані запущені завод з виробництва теплоізоляційних матеріалів на основі пенополиизоцианурата (PIR), підприємство з випуску монтажних пін. У Ростовській області завершено будівництво заводу з виробництва базальтової теплоізоляції. У Хабаровському краї в ТОР «Хабаровськ» запущено підприємство, що випускає базальтову теплоізоляцію.

У 2017 році в Рязані Техноніколь відкрила завод з випуску пластикових водостічних систем, а також підприємство, що випускає добавки в бетон, в Воскресенську.

В 2018 році Техноніколь закрила угоду з придбання 100 % акцій бєлгородського АТ «ЗНОиМ», що входить у ГК IZOVOL

Бітумна черепиця (також вживають терміни «м'яка», «гнучка» черепиця)   покрівельний матеріал на основі скловолокна, модифікованого бітуму (від лат. bitumien   гірська смола, асфальт) і кам'яної посипки (грануляту). Бітумна черепиця належить до класу матеріалів, об'єднаних поняттям «м'яка покрівля».

Ці матеріали мають практично нульове водопоглинання, що виключає корозію і гниття. Основною перевагою бітумної черепиці є те, що її можна застосовувати для покрівель будь-якої складності, форми і конфігурації, аж до куполів і цибулинних дахів. Так як бітумна черепиця є штучним матеріалом, їй не потрібна еластичність в такій мірі, як рулонним матеріалам. Деформація матеріалу (при старінні) обмежуються в кожній окремій плитці, що виключає порушення цілісності всього покриття.

Структура бітумної черепиці

Стеклохолст

Стеклохолст — це полотно, виготовлене із спеціальних скляних ниток шляхом зривання з метою досягнення більш високої щільності полотна. Склохолст не відрізняється високою міцністю на розрив, але в той же час не втрачає свою еластичність і легкість. Матеріал широко використовується в будівництві та виробництві будівельних матеріалів.

Бітум

В якості основного матеріалу для бітумної черепиці застосовується природний бітум, збагачений киснем.

Багато виробників мають у своїй продуктовій лінійці бітумну черепицю на основі СБС-модифікованого бітуму. Цей вид модифікованого бітуму, заснований на полімерної добавки (штучного каучуку) ще називають «резинобитум». Добавка дозволяє бітумної черепиці підвищити морозостійкість і еластичність.

Бітумна черепиця з СБС-модифікованого бітуму відрізняється високою стійкістю до високих і низьких температур, ультрафіолетових променів і тривалим терміном служби.

Кам'яна присипка (гранулят)

В якості грануляту виробники бітумної черепиці зазвичай використовують природний сланець і базальт різних фракцій для підвищення терміну служби готової черепиці. Останнім часом базальт завоював більше авторитету у виробників у порівнянні з сланцем. Це пов'язано з природними властивостями базальту, подрібненні базальтової породи до грануляту, найдрібніші частинки набувають округлену форму, в той час як сланцеві частинки   довгасту пластинчасту форму. В результаті при виготовленні бітумної черепиці, округлені фракції базальту щільніше прилягають до бітумній основі. Сланцевий гранулят за рахунок своїх природних властивостей менш щільно вкочується в бітумну поверхню, внаслідок чого відсоток і термін осипаемость такий присипки вище, ніж у базальтової. В цілому присипка виконує багатофункціональну роль і забезпечує:

· захист бітумної основи від ультрафіолетових променів і розплавлення під сонячними променями;

· захист покрівлі від механічного впливу опадів (град, сніг) і зовнішнього середовища (гілки дерев, тварини, та ін);

· міцність матеріалу;

· естетичну привабливість за рахунок багатої кольорової палітри.

Існує ще одна відмітна риса базальту та сланцю, пов'язана з природними особливостями сланцю. Сланець має особливість поглинати олії з бітуму, в результаті чого відбувається зміна колірного відтінку сланцевої посипання і всієї покрівлі в цілому.

У той же час, незважаючи на деякі недоліки, бітумна черепиця зі сланцевої присипкою активно продається на ринку, оскільки має не менш привабливий вигляд, також як і бітумна черепиця з базальтової присипкою.

Історія бітумної черепиці

Американська індустрія композитних покрівельних матеріалів з'явилася між 1840 і 1880 роках. Це були просочені бітумом полотна, які дуже віддалено нагадували сучасний рулонний руберойд. Перехід від рулонної покрівлі до нарізної черепиці почалася з 1903 р., хоча прототип гнучкої черепиці у вигляді просоченого з двох сторін бітумом картону з'явився ще в 1893 р. Минуло 10 років, поки американець Генрі М. Рейнольдс з компанії «Гранд Рапидз», вперше спробував нарізати рулонний матеріал на окремі рівні шматки (гонт). Перші форми нарізки обмежилися прямокутної і шестигранною формами.

Цікавим фактом є, що «черепицею» бітумні елементи назвали в Європі. У США і Канаді листи прийнято іменувати ґонтами або шинглами   за аналогією з покрівельними дощечками (дранкою).

Американські виробники використовували два види основи у виробництві бітумної черепиці: картон (organic гонтою) і скловолокно (fiber glass гонтою) з 1960-х рр. Трипелюсткова модель м'якої черепиці швидко завоювала популярність у американських домовласників і вже до середини XX століття бітумною черепицею було покрито більше 45 % приватних будинків.

Форми нарізки

Існує 6 основних форм нарізок бітумної черепиці для рядової черепиці і одна форма для коньково-карнизної черепиці.

Основні форми нарізки рядовий м'якої черепиці включають:

· Бобровий хвіст;

· Драконівські зуб;

· Дранка;

· Цегла;

· Прямокутна;

· Ромб;

· Шестигранник.

Виробники гнучкої черепиці присвоюють своїм серій різні назви з метою уніфікувати тип нарізки і надати продукту велику унікальність.

Міжнародні стандарти виробництва

Виробництво м'якої черепиці регламентується європейським будівельним стандарту EN 544:211 або на підставі Європейської технічної атестації   ETA (European Technical Epprovals).

Європейський стандарт EN 544:2011, на відміну від інших стандартів для гідроізоляційних матеріалів, регламентує мінімально допустима кількість бітуму в м'якої черепиці, а також встановлює мінімальні вимоги до механічних властивостей. Мінімальна кількість бітуму має становити не менше 1300 г/м² у м'якої черепиці.

Іншим регламентує стандартизацією є Європейська технічна атестація (ЕТА), яка являє собою технічну оцінку придатності продукції (м'якої черепиці) до використання за призначенням. Сертифікат ЕТА можна розглядати як виняток з вимог європейських стандартів, оскільки він видається на види матеріалів, на які не поширюються європейські стандарти або які проводяться не у відповідності з ними. Кожен виробник має свій документ ЕТА, і його Продукція є оригінальною, якщо виробник отримав свій сертифікат ЕТА. М'яка черепиця, виготовлена у відповідності з вимогами ETA, часто відрізняється від аналогів, вироблених за стандартом EN 544:2011, оскільки містить меншу кількість бітуму, і, відповідно, характеризується більш низькою якістю.

Якість черепиці, виробленої за європейськими стандартами можна відрізнити за відповідною маркування СЕ, яка підтверджує, що виробник виготовив продукцію у повній відповідності з європейським стандартом. Маркування СЕ також забезпечує вільний вихід продукції на ринок Європейського союзу без будь-яких обмежень.

Виробники бітумної черепиці

 

Першою в світі компанією-виробником бітумної черепиці була «Гранд Рапидз» (США), яка в 1903 р. запустила в серійне виробництво прототип сучасної м'якої черепиці. Таким чином, традиційно склалося, що локомотивом індустрії є підприємства з виробництва м'якої черепиці з США. У той же час, європейські і російські виробники грунтуючись на досвіді і технологіях із США стали проводити гнучку черепицю якістю не гірше американської, а часом навіть більш високої якості.

Переваги і недоліки гнучкою (бітумної) черепиці

Серед основних переваг м'якої черепиці, зазвичай виділяють:

· різноманітність форм і забарвлень;

· можливість забезпечити якісну гідроізоляцію покрівель складної конфігурації;

· малу вагу і габарити;

· легкість і малоотходность монтажу (у тому числі і на складних типах покрівлі);

· безшумність під дощем і градом;

· довговічність (завдяки використанню сучасних матеріалів);

Головним недоліком бітумної черепиці є її вартість, оскільки при монтажі використовується суцільне підставу з вологостійкої фанери або дошки. На сьогоднішній день вартість комплекту м'якої бітумної черепиці вище, наприклад, вартості металочерепиці, але нижче в порівнянні з керамічною черепицею або покрівлею з натурального сланцю.

Утилізація бітумної черепиці

Важливо відзначити, що бітумна черепиця є продуктом, який можна повторно переробляти. У США стару черепицю на сьогоднішній день майже повністю переробляють в нові покрівельні та дорожні матеріали. Повторно перероблена сировина найбільш успішно використовується в дорожніх роботах і повторному виробництві бітумної черепиці.

У США щорічно генерується від 7 до 10 млн тонн зношеної бітумної черепиці (близько 10 % від усієї кількості щорічно генерується будівельного сміття в країні). До цієї кількості ще додається від 750 000 до 1 млн тонн бітумного сміття від підприємств з виробництва бітумної черепиці[5].

Наприклад, тільки в 2012 році в США було відновлено близько 72 млн тонн бітуму для дорожнього господарства. В цілому, бітум можна багаторазово переробляти й знову використовувати для будівництва доріг.

Переробка старої бітумної черепиці є економічно обґрунтованим кроком. Так було підраховано, що утилізація 1 тонни зношеної бітумної черепиці економить 1 барель нафти, що особливо важливо в умовах зростання світових цін на нафту.

Технологія переробки використаного бітуму була розроблена ще в 1970-х роках, проте масово стала застосовуватися тільки зараз.

Основною проблемою сьогодні є не процес переробки бітуму, а збір і зберігання сировини.

У Росії до проблеми переробки бітумної черепиці поки не приділяють належної уваги, оскільки ринок тільки розвивається, а сміття у вигляді зношеної бітумної черепиці не генерується в широких масштабах. Це пов'язано з тим, що сучасна черепиця має досить довгий термін служби (деякі виробники надають гарантію до 50-60 років). Якщо в США, бітумна черепиця стала застосовуватися більш 100 років тому, і зараз ринок вийшов на пікові навантаження по утилізації старого сировини, то можна припустити, що Росія зіткнеться з проблемою утилізації бітумної черепиці не раніше ніж 2030- 2035 р.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner