Продавець Преміумстрой розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
184 відгуків
ПРЕМІУМСТРОЙ
Фільтри
Ціна
Товщина металу
Наявність
Виробник
Країна виробник
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    09:0018:00
  • Неділя
    09:0015:00
Контакти
+380 (67) 549-25-33
Анжела
+380 (99) 320-69-74
Анжела Онлайн Україна
+380 (73) 132-34-19
Артур Ринок Одеса
Преміумстрой
Славіч К.А.
Семена Палія 125а, Одеса, Україна
premiumstroy.com.uaPremium.zakaz20@gmail.com
+380 (67) 549-25-33
+380 (99) 320-69-74
+380 (73) 132-34-19

Планки покрівельні аксесуари

Доборні елементи покрівлі. Різновиди та призначення

Доборні елементи покрівлі являють собою вироби, які забезпечують готової даху поліпшену функціональність і естетичні якості. Добірні елементи (або, по-простому, доборники) захищають покрівельну конструкцію від зовнішніх впливів, одночасно піклуючись про внутристенной і підпокрівельному просторі за допомогою їх захисту від попадання води, пилу, бруду і різного дрібного сміття.

Більш того, правильно використовуючи добірні покрівельні елементи, можна домогтися поліпшення декоративних якостей покрівельної конструкції і акуратно оформити стики площин, місця зламів і точки примикання покрівлі до стін.

Добірні елементи надають закінчений вигляд.

Розміри додаткових елементів покрівлі можуть бути розраховані індивідуально, і саме виконані за індивідуальним нестандартним проектом добірники найкраще доповнять архітектурне рішення і підкреслять індивідуальність будь-якої будови. Виробництво додаткових елементів покрівлі зазвичай здійснюється на спеціальних листозгинальних верстатах.

Монтаж додаткових елементів покрівлі нескладний і здійснюється за тією ж схемою, що і монтаж листового матеріалу.

Різновиди додаткових елементів
 

До типових добірників для покрівлі зазвичай належать такі види металоконструкцій:

· Коники плоскі та фігурні

· Єндови

· Відливи

· Карнизні планки

· Планки примикання

· Вітрові планки

· Планки снігоутримувача

Розкажемо докладніше про кожний із даних різновидів добірників.

Коники
Коник являє собою не тільки декоративний, але і дуже функціональний елемент оформлення стиків металочерепиці і профнастилу. Можна сказати, що ковзани – це обов'язкові елементи оформлення верхніх ребер покрівельного покриття, необхідні абсолютно для всіх типів покрівлі. Будь-який, навіть найскудніший замовник, не обходиться без купівлі ковзанів, які бувають як простими (плоськими), так і фігурними (наприклад, круглими і вентиляційними зазорами). З торців коник, як правило, закривається заглушками.

Професіонали рекомендують монтувати спеціальний ущільнювач для покрівлі, призначений для захисту підпокрівельного простору від сміття листя.

Єндови
Ендови використовуються на покрівлях зі стиками двох скатів, і для дахів такого типу вони є обов'язковим додатковим елементом. Єндова укладається під листами черепиці або профнастилу, а її гідроізоляційна функція полягає у відведенні води до жолобів системи водостоку.

Всі розжолобки діляться на верхні і нижні. Нижня розжолобка більш широка, ніж верхня, і саме їй належить основна функціональна (захисна) роль, адже нижня розжолобка кладеться під покрівельне покриття і відповідає за відведення води з покрівельних схилів. На нижній розжолобку розташовується саме покрівельне покриття, і вже поверх нього монтується верхня розжолобка, що виконує, за великим рахунком, тільки декоративну функцію.

Відливи

Основне призначення відливів – відведення води з даху, а, отже, ефективний захист покрівлі від надмірної вологості, проникнення вологи в підпокрівельний простір, виникнення протікання та інших негативних явищ, здатних викликати руйнування стін будинку. Таким чином відливи є необхідним елементом покрівельного покриття будь-якого типу.

Ось основні характеристики якісного відливу:

1. Посилена міцність

2. Антикорозійне покриття

3. Успішний опір підвищеним навантаженням та механічним деформаціям

4. Привабливий зовнішній вигляд

Будучи додатковими елементами покрівлі з профнастилу, відливи виготовляються з листової оцинкованої сталі. При виробництві додаткових елементів покрівлі відливи покривають додатковим шаром з пурала, поліестеру або пластизолу.

Таке полімерне покриття не тільки виправдано з декоративної точки зору, але і має безперечну функціональну перевагу, а саме, дозволяє приглушити звук дощових крапель, в той час як оцинкована сталь без покриття лише підсилює такі звуки, звичайно ж,

Карнизні планки

Карнизна планка – практично такий важливий додатковий елемент покрівлі, як ковзани і відливи. Цей добірник призначений для захисту дерев'яної дошки карниза від води, що стікає з даху. Відсутність карнизної планки карнизна дошка під час дощу постійно намокатиме, а значить, почнеться процес поступового гниття, і термін служби такої дошки суттєво скоротиться. Карнизна планка укладається під листи профнастилу або металочерепиці.

Окрім захисту від сирості, карнизна планка захищає карнизну дошку і від нашестя комах (або появи пташиних гнізд), що часто трапляється, якщо ваш будинок знаходиться за містом.

Планки примикання
Планки примикання необхідні тоді, коли дах складається з кількох рівнів або, наприклад, якщо до будівлі, у якої монтується покрівля, примикають будь-які будівлі. Як і ендові, планки примикання бувають верхніми і нижніми, так і монтаж їх аналогічний установці розжолобків.

Вітрові планки
Вітрова планка захищає листи профнастилу або металочерепиці від негативного впливу вітру, а також опадів (дощу та снігу) з торців. Крім того, важлива вітрова планка і для естетики, адже без неї вся кроквяна система будинку буде на виду, і будова не набуде завершеного вигляду.

Планки снігоутримувача
Існує думка, що купівля снігоутримувачів – це недозволена розкіш, однак така думка помилкова, адже даний тип додаткових елементів оберігає простір навколо будинку від лавинного сходу снігу. Справа в тому, що протягом зими сніг поступово накопичується на даху, а оскільки в сонячну погоду металевий дах швидко нагрівається, снігова маса підтає і, як по ковзанці, починає з'їжджати вниз.

Схід снігу з даху може мати неприємні наслідки – від пам'ятого даху автомобіля до травми шиї або голови, тому не радимо нехтувати установкою снігоутримувачів, які, у свою чергу, бувають ґратчастими, пластинчастими, трубчастими та точковими. Найміцнішим і надійним снігоутримувачем вважається трубчастий, який складається з двох труб, кронштейнів і кріпильного комплекту.

Скільки коштують додаткові елементи для даху?

Зазвичай ціна додаткових елементів покрівлі становить приблизно 10-15% вартості всієї покрівлі (або більше, в тому випадку, якщо дах вашої будівлі має складну форму). Незважаючи на те, що багато покупців переконані в спеціальному «нав'язуванні» добірників продавцями металопрокату, насправді такі елементи відіграють дуже істотну роль, адже вони захищають будинок і прибудинковий простір від опадів і бруду. Втім, дещо при купівлі додаткових елементів все-таки можна заощадити, і ось пара корисних порад для наших читачів:

1. Якщо хочете заощадити, купуйте нижню розжолобку з цинку, адже вона монтується під листи покрівлі, і зовні її просто не видно. Якщо ваша покрівля має складну, «ламану» конфігурацію, за допомогою такого прийому ви зможете заощадити. А ось верхню розжолобку обов'язково потрібно брати з полімерним покриттям у колір покрівлі, що допоможе приховати недоліки монтажу і зробить дах акуратним і закінченим.

2. Ще більшої економії можна досягти, якщо обійтися однією нижньою ендовою, обробленою полімерним покриттям в колір даху. Однак у такому випадку для роботи вам знадобляться справжні професіонали з встановлення додаткових елементів покрівлі, і ідеального кінцевого результату при такому розкладі, як показує практика, вдається досягти дуже рідко.

Основні додаткові елементи покрівлі
l Ендова – гідроізоляційний елемент, за допомогою якого скати покрівлі з'єднують з ухилами (це робиться перед монтажем).

l Конек – те, що потрібно для місць з'єднання між собою верхніх листів схилів будь-якої форми, так як він захищає цю верхню лінію перелому. Повинен фіксуватися в найвищих точках хвиль (представлений у різноманітних формах).

l Нащільники – це різні додаткові елементи покрівлі з профнастилу, потрібні для захисту місць з'єднань, тобто стиків даху та стін, труби та крівлі – тут їх і ставлять. Зовнішній і внутрішні куточки потрібні для з'єднання листів на відповідних кутах (зовнішніх внутрішніх).

l Карнизна планка необхідна для захисту від води – її кріплять до останньої дошки обрешітки за допомоги покрівельних саморізів. Розжовна планка прикрашає коньковий елемент і відповідно знаходиться прямо під ним.

lПланки снігозатримання для необхідного ефекту монтують на відстані близько 30-40 см від карниза.

l Торцева планка – елемент, необхідний вже для завершального оформлення країв аркуша. Її встановлюють до укладання покрівельного матеріалу, прикріплюючи до нього або за розміром, або внахлест. Найпершу хвилю і закривають їй трохи більше, ніж на 5 см, пригвинчуючи збоку і зверху.

Розрахунок та нарізка
Розміри додаткових елементів покрівлі мають велике значення при розрахунку кількості матеріалів. На ринку існує стандартний варіант, в якому їх довжина становить два метри, а для оцинкованої покрівлі – два з половиною. Зробивши попередні розрахунки, ви зможете раціонально розпорядитися своїм бюджетом і часом, так як все буде готово строго в потрібній кількості.

Склавши довжини скатів, ми отримуємо суму, яку потрібно поділити на 1,9. Враховується і нахльост в межах від 10 до 20 см. Покриття укладається саме внахлест, щоб волога з навколишнього середовища не проникала всередину. Якщо мова йде про профлист, то верхній його ряд укладається на нижчий – внахлест, але з відстанями між кромками як мінімум 15 см. Далі йдуть додаткові покрівельні елементи і всі розміри уважно підраховуються.

Вважаючи розжолобки, складаємо довжини і ділимо на 1,7. Для надійності нахльост беремо 30 см, і його не рекомендується зменшувати, тому результат округляють у більшу сторону.

· Кількість кріпильних елементів також підраховуємо заздалегідь. В даному випадку це саморези з обов'язковими гумовими прокладками, які добре захищають всі місця свого кріплення від потрапляння атмосферної вологи – на кожен квадратний метр покрівельного покриття потрібно 7-8 штук, а для двометрового добору потрібно 8.

· При укладанні конькового елемента нахльост становить 20 см, і це важливо для доброго декоративного ефекту.

Матеріали та інструменти
При укладанні покрівлі, крім самого профнастилу, знадобляться такі додаткові елементи для даху:

1)   ¦саморізи на 50-60 мм – вибираючи їх, орієнтуються на колір самого листа, а також обов'язково перевіряють наявність гумової ущільнювальної шайби;

2)     коник прямокутної фігурної або напівкруглої (зі спеціальними заглушками на торцях) форми – потрібен і для захисної, і для декоративної мети;

3)    вітрова планка – не дозволяє дощу потрапляти на стіни, надаючи покрівлі завершений вигляд;

4)     верхня і нижня планки розжолобків;

5)     зовнішній та внутрішній куточки;

6) саморези (4,8 х60, 4,8 х50).

Необхідний набір залежить від складності конкретної конструкції. У будь-якому випадку, не забудьте про ущільнювач для герметизації зазорів. Повторюючи всі вигини листа, він забезпечує щільне прилягання всіх деталей, ефективно запобігає попаданню сміття і вологи в простір, наприклад, між ковзаном і профнастилом і т.д., а також дозволяє покрівлі дихати. Із інструментів знадобляться ножиці за металом і ручна едектропіла.

Загальні правила монтажу додаткових елементів

Монтаж додаткових елементів покрівлі проводиться до або після встановлення листів покриття – в залежності від того, про який елемент йде мова.

· Для складного даху, де є внутрішні стики поверхні, завжди береться розжолобка і накладка – для захисту складних переходів і естетичності.

· Там, де можливе скочування снігу, встановлюють снігоутримувачі. Як правило, це друга лінія на відстані 30-40 см від карниза і кріплення робиться саморізами 4,8 х50 через одну-дві хвилі.

 Якщо у схилу більше, ніж один напрямок, то необхідні перехід, зовнішній і внутрішній кут. З їх допомогою герметизують зазори і надають стикам привабливість.

· Торцеву планку починають монтувати зі сторони звису, направляючи її до ковзана, і зайву частину зрізають. Кріплять її до торцевій дошці і профлистам в гребінь хвилі, і вона повинна в результаті накривати хоча б одну хвилю. Крок саморізів тут стандартно до одного метра. Кріплячи до дерев'яної основи, дотримуються кроку 30-50 см.

 Сполучна планка стику має 2 метри довжини, а утворюваний нахльост повинен бути мінімум один. Дві планки кріплять один на одного, а вже до стіни все кріпиться в штробу (спеціальну канавку для комунікацій), або ховається під обшивкою стіни.

· Карнизна планка кріпиться з нахлестом в 100 мм, до початку монтажу профнастилу. Чим нижчий кут нахилу даху, тим більше вона необхідна.

Після укладання покрівельного матеріалу приступають до ковзана. Для цього місця його майбутньої стикування з листами вистилають ущільнювачем. Кріплять його саморізами з двох сторін, дотримуючись відстань у дві-три хвилі. Його планки повинні нахльостуватися хоча б на метр. Фіксацію елементів до профлисту роблять шурупами при кроці до трьох метрів.

Покроковий монтаж додаткових елементів показаний у наступному відеоролику:

Особливості монтажу різних видів доборів

Установка додаткових елементів покрівлі має деякі умови, яких потрібно дотримуватись.

lКонек повинен прикривати перші саморізи, що тримають листи покрівлі. Чим менший кут нахилу даху, тим ширше мають бути ці елементи. Монтаж починають з тієї сторони, яка менше піддається впливу вітру.

l Закріплюючи ковзани, намагайтеся не допускати вертикальних зазорів.

l Від торцевої планки потрібно повне покриття торця крайньої хвилі листа профнастилу.

l Нащільники кріпляться після того, як проведено монтаж покрівлі.

l Карнизну планку обов'язково кріплять із натягом, щоб забезпечити щільність.

Якщо довжина ската виявляється більше восьми метрів, то знадобляться додаткові планки снігозатримання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner