Продавець Преміумстрой розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
184 відгуків
ПРЕМІУМСТРОЙ
Фільтри
Ціна
Наявність
Виробник
Країна виробник
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    09:0018:00
  • Неділя
    09:0015:00
Контакти
+380 (67) 549-25-33
Анжела
+380 (99) 320-69-74
Анжела Онлайн Україна
+380 (73) 132-34-19
Артур Ринок Одеса
Преміумстрой
Славіч К.А.
Семена Палія 125а, Одеса, Україна
premiumstroy.com.uaPremium.zakaz20@gmail.com
+380 (67) 549-25-33
+380 (99) 320-69-74
+380 (73) 132-34-19

Системи вентиляції

Приточно-витягні системи призначено для одночасної організації притоку і витяжки з обслуговного приміщення. Сучасні вентиляції складаються з багатьох різних компонентів, які не лише забезпечують роботу, але й наділяють різними додатковими властивостями, як, наприклад, фільтруючи повітря, обігріваючи або регулюваючи вологість.


 

З чого складається гнучка система вентиляції:

Вентилятор - Це найважливіший елемент будь-якої системи вентиляції, адже саме він створює потік повітря, необхідний для її роботи. Під час підбору вентилятора використовуються два параметри: продуктивність і повнофункціональний тиск. Під продуктивністю розуміється кількість повітря, яке може « прокачати» вентилятор. Вентилятори, які використовуються у системах вентиляції, можуть мати два різних сповнення: осові та радіальні. вентилятори осівного типу мають досить високу продуктивність, але вони не можуть створити гарний тиск. У складних системах з багатьма і протяжними повітряноводами, де є багато поворотів, вентиляцій і клапанів, тиск повітря при використанні осів вентилятора може серйозно впасти. Тому в розгалуджених складних системах використовують радіоактивні вентилятори, які здатні створювати і підтримувати добрий тиск. Крім того, коли ви вибираєте вентилятор для приточних систем, дуже важливу роль відіграють габарити пристрої та шум, який вони створюють. Зазвичай ці характеристики безпосередньо залежать від вартості вентилятора. Для регулювання швидкості руху вентилятора в вентиляційних системах застосовують транспортні засоби, які допомагають поступово змінювати напруження, яке відбувається на електроприлаштуванні вентилятора. Останні роботи в цій сфері є електронно-комутованими вентиляторами, в основі яких лежать двигуни постійного струму з вбудованим регулятором, що відповідає за швидкість обертання.

Шумолушник - Будь-який вентилятор, навіть найсучасніший, є джерелом шуму. З огляду на це у системах вентиляції використовують шумошукачі, які перешкоджають поширенню звукових хвиль по повітряному повітрю. Однією з головних причин шуму, який створює вентилятор, є не двигун, як вважають, а турбулентні завивання, що рухаються по переправах повітря, які утворюються під час роботи. Щоб зменшити шум, шумоглушники облицюють один або декілька шарів звукопоглинаючого матеріалу, як, наприклад, мінеральну вати або скловолокну. Ефективність шумошукача залежить як від матеріалу облицювання, так і від довжини. Це добре ілюструє шумопоглинаючі елементи, що мають довжину від 1 метра до більше. Зазвичай шумогенники встановлюють на виході системи в приміщення, але у деяких випадках можуть їх монтаж і відразу за решіткою для повітря. Це робиться в багатоквартирних будинках, щоб шум повітря не турбував сусідів.

Дроссель-клапан - Це спеціальний повітряний клапан, який монтується на кінці повітряної магістралі і контролюється вручну. За допомогою цих простих пристроїв користувач може самостійно налаштувати такий важливий параметр, як потік повітря в приміщення, в кожній точці виходу окремо, не вдаючись до переналаштовування всієї системи. Системні системи типу VAV можуть не мати таких клапанів, тому що в них індивідуальна вартість налаштовується автоматикою для кожної окремої зони обслуговування вентиляційної системи.

Адаптери та розподілювачі повітря - Це важливі елементи будь-якої сучасної системи, через які повітря потрапляє безпосередньо в господарське приміщення. Найпоширенішим видом адаптерів є решітки різних форм, а також дифузори, які іноді називають плафонами. Розробники не тільки закривають неестетичні отвори виводу вентиляції в приміщення, але й працюють як розсіювачі повітря, а в деяких випадках і як регулятори напрямку та сили повітряного потоку. Щоб керувати потоком, встановлюють решітки, які регулюють напрям потоку горизонтально і вертикально. Вибір розподілювача залежить не лише від можливості регулювання, але й від дальності струму та рівня шуму під час роботи системи. Для того щоб під’єднати розподілювач повітря до системи, потрібен адаптер — деталь, яка з’єднує повітря і виводну в’язницю. На зовнішньому боці адаптера монтують вентиляційну решітку, а зворотний бік — для під'єднання коробочки повітряноводу. У деяких випадках виникає необхідність позбутися повітряних потоків і забезпечити плавне і рівномірне розподіл повітря в об’ємі приміщення. Для цього використовують спеціальний адаптер, який називається камерою статичного тиску. За допомогою перфорованих пластин, розміщених всередині цього пристрою, можна зменшити тиск і значно розсіювати повітря. Внаслідок цього на виході системи виходить повітряний потік з малою швидкістю, який рівномірно розподілений по площі решітки і не створює шуму. У статичних камерах регулювання споживання повітря здійснюється за допомогою ручної дисель-клапану.

Переточні ґратки - Пристосуються для організації повітряних потоків, які переміщаються між притокою і витяжною системою вентиляції. Вони розміщуються у нижній частині дверних шарів, які не мають внизу зазорів для циркуляції повітря. Переточні решітки забезпечують вивільну циркуляцію повітряних потоків у сануслах, ванних, кухнях та інших приміщеннях, де може виникнути неприємний запах або висока вологість. Решітки такого типу складаються з двох частин, які встановлюють з різних боків дверей. Кут нахилу ламлів підбирають так, щоб виключити сквозний огляд через ґрати.

Автоматика - Для керування системами вентиляції використовується автоматика, як аналогова, так і цифрова. Аналогічна автоматика дає змогу відстежувати і змінювати лише основні параметри вентиляційної системи, такі, як швидкість обертів вентилятора, температура повітря або аварійний стан системи. Цифрова автоматика дає набагато більші можливості. За її допомогою можна програмувати таймери для виконання різних дій. * Управлення вентилятором, залежно від температури повітря; *Авторестарт з можливістю відключення; *Контроль забруднення фільтра.

Цифрові автоматичні системи споряджають пульти, часто дистанційні, а також дисплеї, на яких показано стан вентиляційної системи на даний момент. Автомобіль встановлюється як окремий щит, до якого підключають кабелі керування і контролю. Усередині вентиляційної системи також є автоматика.

Мотозаборна ґратка - Не найскладніший, але, поза всяким сумнівом, дуже важливий компонент абсолютно будь-якої вентиляції. Саме через решітку повітря потрапляє в пристойну систему і починає свій шлях до споживача. Решітки бувають різними геометричними формами, але найчастіше це прямокутна форма або кругла. Їхня мета полягає в тому, щоб захистити систему від потрапляння у різне дрібне сміття, воду та інші предмети.

Повітряний клапан - Знаходиться він на вході вентиляційної системи, за повітряозабірною решіткою. Його основне завдання — запобігти рухові холодного повітря по вентиляції, коли воно не функціонує. В вентиляційних системах сьогодні використовують клапани трьох видів:

Обернений клапан з гравітаційним принципом роботи. Звільнення від пружинних шарів, які відкриваються лише тоді, коли на них впливає повітря, що рухається під час роботи. При від'єднаній системі заслінки закриваються під власною вагою і не дають холодному повітряу з вулиці потрапити в приміщення. У клапанів з таким пристроєм є один недолік - взимку, через різницю температур всередині і зовні приміщення, виникають перепади тиску, здатні відкрити клапан і впустити повітря з вулиці в систему.

Ручний клапан. Закривання і відкривання таких клапанів відбувається за допомогою рукоятки. Ця конструкція ідеальна для тих, хто часто йде з дому, зачинивши клапан вручну, можна не хвилюватися, що повітря потрапить у приміщення. Але така конструкція навряд чи може бути успішною, оскільки вимагає постійного втручання.

Клапан з електроприводом. Використовується для автоматичного керування потоком повітря у системі. Спрацьовує за командою автоматики, відкриваючи або закриваючи просвіт для проходу повітря. А втім, зручна і практична система, яка має один недолік, може залишатися у відкритому стані, коли раптово відключається електрика. Щоб запобігти цьому, клапан з електропривідомлюють спеціальною поворотною пружиною. Для систем, в яких використовуються водяні калірифери, це необхідно, оскільки при відкритому клапані взимку вода може замерзнути в системі і недешевеве обладнання буде пошкоджено.

Фільтр - Це обов'язковий елемент будь-якої які які якісної вентиляції пристойного типу, завдяки якому система захищена від пилу, сміття і комах. Як правило, у більшості систем встановлюються фільтри грубої очищення, які можуть затримати частинки більші, ніж 10мкм. Але якщо для очищення повітря потрібні особливі вимоги, то використовуються більш тонкі фільтри, як - от до 1мкм і найтонші — до 0,1м. Для фільтрування матеріалу використовують тканини або волокна з сучасних синтетичних матеріалів, як, наприклад, з акрилу. У процесі роботи системи фільтри чистять або змінюють. Обслуговування фільтра рекомендується робити принаймні раз у два-три місяці. Щоб відстежити стан фільтрування, використовується датчик тиску диференційального типу, який відстежує тиск повітря на вході і фільтр і його виході.

Калорифер - Це система, яка підігріває повітря, що потрапляє в кімнату в холодну пору року. Існує два види калориферів: електричні та водяні, які під’єднані до опалової системи. У системах, які обслуговують маленькі квартири та офіси, доцільно використовувати перший тип, як простіший у обслуговуванні і недорогий. У великих пристойних вентиляційних системах великих установ та промислових цех використовують водяні каларифери. Для ефективної роботи водяного каліриферу навколо нього будується так званий вузол обв’язку, до якого входять клапани, насос та інші елементи, що забезпечують потік води через пристрій.

Повітряні системи - Для того щоб викласти свіже повітря в приміщення, потрібно переправи саме туди, де це потрібно. Для цього використовуються повітряні шляхи різних матеріалів і фасонних виробів, як, наприклад, поворотів, тройників, переміщень та з’єднання. У нас є три основні характеристики повітряних систем, які враховуються при проектуванні вентиляційних систем: *Площ січ. * Жесткість; *Форма сечі (прямокутні, круглі, з перетином у формі овали). Площа сечій підбирається за допомогою розрахунків, які враховують швидкість повітря і допустиму об’єму обміну. Через неправильне підбору можуть виникати інші шуми, тому проектування цього моменту надає особливої ваги.
Матеріал для виготовлення жорстких повітряновиків — це оцинкована сталь різної товщини. Рідкісні повітряні маси можуть виготовлятися як з круглим, так і з звичайним прямокутним перерізом. Зазвичай цілодобові й гнучкі повітряні маси виготовляються з спеціальної фольги, спеціальної для жорсткості сталевої дротової спіралі. Такі повітряні пристрої зручно транспортують, оскільки вони можуть бути вкладені гармошкою і в такому вигляді займають дуже мало місця. Але такі елементи не рекомендують використовувати на магістралях велику довжину, оскільки через гофровану внутрішню поверхню повітряна система створює величезний аеродинамічний опір.
Окрім звичайних повітряних приладів, існують також спеціальні види, як - от теплоізольовані, які використовуються для подачі повітря з високою або нижчою температурою. Крім того, з’являється повітряна система для житлових кімнат, яка вкрита перфорованим матеріалом, що поглинає шум.

Інші компоненти - Окрім елементів вентиляційних систем, використовуються інші, спеціальні компоненти, за допомогою яких можна контролювати різні параметри повітря в приміщенні. У сучасних вентиляційних центрах дуже часто використовуються річковаператори.

Рекуператори - Це пристрій, який дозволяє нагрівати потік повітря, що виходить з вулиці, за рахунок видаленого з приміщення теплого повітря. Для того щоб зменшити витрати енергії на калориферні установки, використовують річкуператорів. Широко використовуються три види ріпераційних установок: *Пластинчасті; * Роторні; З перехідним теплоносільником. Пластинчасті ріки - Це найбільш доступні пристрої, в яких водяне і витяжне повітря рухається по різних сторонах пластинчастих елементів, при цьому повітря з приміщення віддає тепло пластинам, а ті, у свою чергу, нагрівають приточний потік. КПД таких річкуператорів невисокий і становить лише 50-60%, але вони дуже прості в виробництві, рідко виходять з ладу і коштують зовсім недорого. Одним з основних недоліків пластинчастих пристроїв є те, що вони схильні до обмірковування при нижчих температурах, що обмежує використання таких приладів у регіонах з суворим кліматом.
В Роторні річкиператори теплообмін відбувається через ротор, який обертається між витяженим і приточним каналом вентиляції. Регулюючи швидкість обертання ротора, ви можете збільшити або зменшити рівень рікиперації, також важливо, що в таких приладах волога з витяженого повітря частково передається приточним шляхом, щоб запобігти зниженню вологості в вентильованих приміщеннях. КПД роторних річкиператорів дуже високий і досягає 90%. Нестача роторної системи - обмежене використання, оскільки через підмесу витяженого повітря в притковий, об'єм якого становить 10-15%, використання роторних апаратів в кухнях, сануслах та інших приміщеннях можливо тільки на окремих вентилях, не пов'язаних з спільною.
Рекуператори, які працюють з перехідним теплоносілем, Це два теплообмінники, спеціальної магістралі між якими циркулює водно-гликолива суміш. Теплообмінники розташовані по одному — у приточному і витяженому каналах та рідині, нагріваючи повітря, яке перетікає в інший теплообмінник, зігріває приточне повітря. Регулюючи швидкість руху теплоносника, можна керувати рівнем річки. Такі системи мають невисокий КПД, який не перевищує 40-60%.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner