Продавець Преміумстрой розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
184 відгуків
ПРЕМІУМСТРОЙ
Фільтри
Ціна
Наявність
Виробник
Країна виробник
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    09:0018:00
  • Неділя
    09:0015:00
Контакти
+380 (67) 549-25-33
Анжела
+380 (99) 320-69-74
Анжела Онлайн Україна
+380 (73) 132-34-19
Артур Ринок Одеса
Преміумстрой
Славіч К.А.
Семена Палія 125а, Одеса, Україна
premiumstroy.com.uaPremium.zakaz20@gmail.com
+380 (67) 549-25-33
+380 (99) 320-69-74
+380 (73) 132-34-19

Димарі

Дим – неодмінний супутник відкритого вогню. Щоб прибрати його зі свого будинку, людині довелося винайти димар. Без нього сьогодні не обходиться жодна піч, камін опалювальний котел. Димар являє собою особливу конструкцію, призначену для створення тяги в топці і видалення диму та інших продуктів, що утворюються при згорянні палива.

Задачі і вимоги

Основне завдання димоходу – безпечна і ефективна робота всієї системи. Для цього він повинен відповідати певним вимогам:

· Високі аеродинамічні характеристики для безперешкодної циркуляції повітря.

· Максимально гладка внутрішня поверхня, через яку буде менше осідати сажа.

· Стійкість до агресивного хімічного впливу конденсату.

· Хороша теплоізоляція.

Здатність витримувати високі температури топкових газів.

Як правильно зібрати димар? Часті помилки під час встановлення димоходу.
Встановлення димоходу, як правило, проводять паралельно з будівництвом будинку на етапі встановлення опалювального обладнання.

Якщо раніше димохід будували з цегли, то сьогодні на зміну їм прийшли модульні системи димоходу з нержавіючої сталі. Це насамперед пов'язано з тим, що не все сучасне обладнання сумісне з цегляним димарем. При цьому вартість металевої конструкції  димаря набагато жебракова по цегельному димарю і не складно монтується.

Димар один з найважливіших елементів опалювальної конструкції. Від правильного монтажу залежить, наскільки довго у Вас буде працювати опалювальна система. Для того, щоб правильно змонтувати димар, необхідно знати принципи його встановлення та на основі цього правильно зібрати його комплектацію.

При встановленні димоходу з нержавіючої сталі застосовують два типи монтажу: по диму та конденсату.
По конденсату - такий тип установки використовується в тому випадку, коли в системі димоходу не потрібно встановлювати трійник.

По диму – навпаки. Використовується в тих випадках, коли трійник, через який виходить конденсат, є проект димаря. Тоді монтаж димаря по диму проводиться в трійнику, а від нього - до конденсату.
Тепер давайте детально розглянемо встановлення димаря.

   Як правильно встановити димар з одноконтурних труб. Як правило, всі модулі одноконтурних труб мають дві сторони, одна з них - розтягнутий розтруб, що називається плюсом, а друга - це рівний мінус.

• Якщо двоконтурний димар встановлюється без трійника – то вся конструкція має монтуватися по конденсату. Це означає, що наступна частина димаря повинна встановлюватися всередину розтруба по попередній частині.
• Якщо двоконтурний димар передбачає трійник – то для такого трійника всі частини збираються виключно по диму. Кожен наступний елемент стає розтрубом на попередній. А вже після трійника – по конденсату. Тобто, наступна частина встановлюється всередину в розтруб в наступну.

Як правильно встановити димар з двоконтурних труб.
Як і елементи одноконтурних труб, двоконтурні труби мають дві сторони: на одній – розтруб внутрішньої труби, на другій – звуження зовнішнього кожуха (де стоїть декель).
• Якщо трійник відсутній (димохід прямий), всі елементи збираються по конденсату (мінусом верх вгору).

• Якщо трійник є – частини труби до трійника збираємо по диму, а далі по конденсату.
Маючи цю інформацію, ми можемо правильно зібрати димар з сендвіч труб.
ізоляція патрубка. 

Патрубок рекомендується вкривати з двох сторін базальтовим полотном, яке покрите вогнетривкою мастикою. Сам отвір у місцях зіткнення з патрубком можна використовувати утеплювач із базальтової вати. Тепер у підготовлений отвір можна вставляти прохідну трубу. Потім перевіряють трубу димоходу на вертикальність і за потреби вирівнюють її.

Часті помилки при складанні димаря та їх наслідки:
1. Невіддалена захисна плівка. При сильному нагріванні труб ця плівка починає виділяти сильні токсичні випари, а також може спалахнути, що може спричинити пожежу.

2. Неправильний монтаж сендвіч труб. Якщо елементи димоходу зібрані неправильно - це може призвести до деформації внутрішньої труби або повної несправності димоходу.
3. Збірник з диму без трійника. Якщо збирати димар по диму без трійника це спричинить виділення конденсату.

Слід зазначити, що неправильна організація димаря може призвести до серйозних наслідків:
• Погана герметичність труб сприяє попаданню вологи всередину кладки, що призводить до псування цегли.
• Висока вологість у димарі є ідеальним місцем для розмноження грибка, деякі види якого шкодять здоров'ю людини.

• волога, що проникла, в кілька разів зменшує ефективність утеплювачів, які після висихання вже не відновлюються.
• Якщо залишити щілини навколо проходу димоходу через покрівлю, це порушить циркуляцію повітря в горищі, що призведе до високої втрати тепла та підвищення витрат на опалення.

Інструменти та матеріали
Для встановлення димоходу нам знадобиться набір інструментів для встановлення димоходу. Також слід уважно поставитися до вибору труб для димоходу - від якості цих виробів залежить, наскільки довго експлуатуватиметься димохід.

• труби з оцинкованого металу
• труби з нержавіючого матеріалу
• настінні кронштейни
• хомути для обтиску
• перехідник
• коліно
• криза
• розетка
• Окапник
• заглушка
• розвантажувальна платформа
• трійник
• труба з ревізією
• вонгетрівкий герметик

Варіанти товщини в залежності від типу обладнання
Димар для газового котла
Димар для газового котла рекомендується робити зі сталі 304 марки з товщиною металу 0.6мм, що вихідні гази, що виділяються в результаті горіння, мають низьку температуру, за рахунок низького ККД самого котла.
Димар для каміна

Перші елементи димоходу для каміна рекомендується встановлювати 304 марки, при цьому товщина сталі повинна бути не менше 1 мм, щоб уникнути перегорання. Також в димар для каміна рекомендується першим елементом встановлювати радіатор - для кращої тепловіддачі димоходу.

Перші елементи димоходу для каміна рекомендується встановлювати 304 марки, при цьому товщина сталі повинна бути не менше 1 мм, щоб уникнути перегорання. Також в димар для каміна рекомендується першим елементом встановлювати радіатор - для кращої тепловіддачі димоходу.

Димар для твердопаливного котла
Для цього опалювального пристрою рекомендуємо використовувати елементи димоходу 321 марки. Товщина металу щонайменше 0.8 мм. З тих причин, у процесі горіння деревини різної вологості виділяється велика кількість конденсату, яка з сажі перетворюється на креазот, який налипає на стінках димоходу. 321 марка стали більш стійкою до агресивного середовища і значно краще витримує температурні режими різних твердопаливних котлів.

Якщо ви хочете встановити димар у місті Одеса, щоб він відповідав техніці пожежної безпеки та довго функціонував, радимо звернутися до магазину “Преміумбуд”, що знаходиться за адресою РИНОК СПІЛКА П-523 ДНІПРО ДОРОГА 125/А, Одеса, Одеська область. Ми підберемо вам усі елементи димоходу та надамо якісну консультацію.

Монтаж димаря, основні помилки під час встановлення.

Багато охочих встановити у своєму будинку камін або піч і одночасно заощадити, наважуються на встановлення димоходу власноруч. Але такі рішучі дії без потрібних знань, призводять до безлічі помилок допущених у конструкції димоходу та забезпечення пожежної безпеки. Усунення таких помилок у вже готовій системі не завжди можливе і потребує значних фінансових витрат.

Встановлення твердопаливного опалювального обладнання, камінів та печей потребує монтажу димохідної системи. Димар для сучасних камінів, печей та котлів повинен забезпечувати ефективне відведення диму, оскільки від цього безпосередньо залежить тяга та ефективність самого обладнання. Найкращим варіантом для камінів і котлів є димар з нержавіючої сталі з круглим перетином, оскільки він стійкий до дії температури та забезпечує хорошу тягу. Купити димар з нержавіючої сталі можна в інтернет магазині перейшовши за посиланням: http://premiumstroy.com.ua/

Незначні помилки, допущені під час монтажу, можуть стати причиною виникнення серйозних проблем під час експлуатації, таких як: задимлення приміщення, відсутність тяги, засмічення димоходу, надмірне утворення конденсату і навіть загроза виникнення пожежі. Тому якщо Ви вирішили самостійно монтувати димохід, дотримуйтесь інструкції щодо встановлення димохідних систем та дотримуйтесь норм пожежної безпеки. Якщо Ви не володієте потрібними знаннями та навичками щодо встановлення димохідних систем, краще зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців,

які за додаткову плату змонтують димохідну систему, що відповідає всім вимогам опалювального обладнання та нормам пожежної безпеки. Скориставшись послугами фахівців Ви отримаєте гарантію на роботу та впевненість у своїй безпеці.Как правило, ошибки допускаемые во время монтажа дымоходной системы разделяются на два вида: ошибки обеспечения пожарной безопасности и ошибки конструкции дымохода. Если ошибки связанные с конструкцией грозят задымлением и отсутствием тяги, которые можно устранить, то ошибки в обеспечении пожарной безопасности могут привести к самым плачевным результатам.

Помилки забезпечення пожежної безпеки
Під час монтажу димоходу необхідно передбачити багато факторів, від яких залежить пожежна безпека. Основна вимога - це правильне розташування димоходу, він повинен бути у вільному доступі для ревізійного огляду і не стикається з легкозаймистими матеріалами. Багато хто акцентує всю увагу на дизайн та оздоблення приміщення, при цьому жертвує пожежною безпекою,

оскільки не завжди виходить поєднати заплановане дизайнером рішення обробки з правильно спроектованим димарем. Часто трапляються випадки, коли для того, щоб зберегти естетичний вигляд приміщення, димар намагаються приховати в стіні, вивести назовні або запечатати в короб, при цьому, не дотримуючись найпростіших норм пожежної безпеки. Як правило, такі дії призводять до негативних наслідків у вигляді надмірного нагрівання конструкції будинку або навіть пожежі.

Для забезпечення високого рівня пожежної безпеки потрібно використовувати сендвіч димарі та добре ізолювати місця проходження стелі та даху. Особливо якщо димохідна система пряма, оскільки гарячий дим швидко піднімається вгору, не встигаючи охолонути, через що конструкція димоходу нагрівається до 300-400*С, що в умовах відсутності належної ізоляції може призвести до займання.

Для термоізоляції димохідної системи та захисту конструкції будинку використовується базальтова вата, оскільки вона має високі ізоляційні властивості та повністю безпечна для Вашого здоров'я, також часто використовують ізоляційні базальтові плити, вони мають властивості вати, тільки зручніші з погляду монтажу. Купити високоякісні ізоляційні матеріали за вигідною ціною можна в інтернет магазині, перейшовши за посиланням: http://premiumstroy.com.ua/

Також слід відповідально поставитися до вибору сендвіч димоходів, оскільки вони мають різну товщину ізолюючого шару, оскільки від його товщини залежить рівень пожежної безпеки, сила тяги та рівень утворення конденсату.

Виходячи з перерахованих вимог, найкращим варіантом є утеплені димарі з нержавіючої сталі, оскільки вони мають безліч варіацій конструкції, широкий ряд додаткових елементів, стійкі до впливу високої температури, не піддаються корозії та негативному впливу навколишнього середовища. Також вони зручні в монтажі завдяки простому методу з'єднання та невеликій вазі. Купити якісні сендвіч димарі з нержавіючої сталі можна в інтернет магазині перейшовши за посиланням: http://premiumstroy.com.ua/

Помилки у конструкції димохідної системи
Одна з найпоширеніших помилок, що допускаються в процесі установки, це не дотримання технології та норм монтажу димохідних систем, в результаті виникають серйозні проблеми з тягою, задимлення приміщення, погано прогоряє паливо або зовсім не горить. Причин виникнення таких явищ багато, але зазвичай виною всьому такі причины:

Недостатня висота димаря над рівнем даху. Через пориви вітру виникають завихрення, які йдуть по дотичній до покрівлі з певної висоти. Димар, що знаходиться на цій висоті, не дозволяє відводити дим і відбувається задування диму назад в будинок, це і є ефект зворотної тяги. Для усунення цієї проблеми потрібно збільшити висоту димоходу, щоб загальна висота системи становила не менше 5 м.

Занадто складна система димоходу, що використовується для кількох опалювальних приладів. Під час одночасного використання кількох опалювальних приладів значно зростає навантаження на димар і якщо використовувана система малого діаметра, вона може не справляється з відведенням димових газів. Також можуть виникнути проблеми з тягою, і дим піде через пристрій, розташований вище. Для запобігання таким помилкам потрібно довірити прорахунки конструкції майбутнього димоходу фахівцям.

Неправильна конструкція димоходу та великі горизонтальні ділянки. Часто трапляються випадки, коли в димарі монтують багато поворотів і горизонтальних ділянок понад 1м, для того щоб обійти перешкоди або підвищити тепловіддачу від димаря. Через таку конструкцію димар не здатний ефективно відводити димові гази, в результаті пропадає тяга, дим йде в приміщення і часто засмічується димохід.

Не рекомендується використовувати такі системи із сучасним опалювальним обладнанням, яке має на меті отримання максимальної ефективності. Для вирішення такої проблеми потрібно звернутися до фахівців, які складуть індивідуальний проект димохідної системи, яка відповідає всім вашим вимогам.

Неправильно підібраний переріз димохідної системи. Перетин димаря повинен суворо відповідати потужності та вимогам опалювального обладнання. У разі використання димоходу з недостатнім перерізом уповільнюється швидкість відведення димових газів, в результаті вони остигають і утворюють конденсат. Вирішення цієї проблеми вимагає збільшення перерізу димоходу або додаткового утеплення всієї системи.

Висновок
Установка димоходу, це досить трудомісткий процес і потребує певних знань, особливо якщо майбутня система має складну конструкцію. Тому якщо Ви не впевнені у своїх можливостях, краще скористайтеся послугами фахівців, вони змонтують димар відповідний усім вимогам і дадуть гарантію на проведені роботи. Якщо, Ви все-таки вирішили монтувати димар самостійно, дотримуйтесь вимог до конструкції та норм пожежної безпеки, оскільки упущення навіть найменших деталей може призвести до серйозних наслідків, усунення яких обійдеться значно дорожче, ніж вартість послуг фахівців.

Дим – неодмінний супутник відкритого вогню. Щоб прибрати його зі свого будинку, людині довелося винайти димар. Без нього сьогодні не обходиться жодна піч, камін, опалювальний котел. Димар є особливу конструкцію, призначену для створення тяги в топці та видалення диму та інших продуктів, що утворюються при згорянні палива.

Завдання та вимоги

Основне завдання димоходу – безпечна та ефективна робота всієї системи. Для цього він має відповідати певним вимогам:

· Високі аеродинамічні характеристики для безперешкодної циркуляції повітря.

· Максимально гладка внутрішня поверхня, за якою менше осідатиме сажа.

· стійкість до агресивного хімічного впливу конденсату.

· Хороша теплоізоляція.

· Здатність витримувати високі температури топкових газів.

Багато людей не розуміють, наскільки важливим є димар і дозволяють собі економити на професійному проектуванні та монтажі, якості матеріалів. Якщо димохід встановлено неправильно, це призведе до низки проблем:

· Перетрата, неповне згоряння палива.

· Низька ефективність роботи опалювального агрегату.

· Зворотна тяга і, як наслідок, небезпека займання, задимлення.

· Неповний виведення чадного газу та диму, що може призвести до їх проникнення в приміщення.

Якісні матеріали, що використовуються, коли проводиться монтаж димоходу, його професійний монтаж гарантують ефективність роботи опалювального агрегату, тривалий термін його служби, а найголовніше – безпеку всіх людей, що проживають у будинку.

Які матеріали використовуються для димарів?
Вибір матеріалу для димоходу залежить від багатьох факторів, головні з яких:

· До якого опалювального агрегату він приєднаний.

· Яке паливо переважно використовується.

· Загальна конфігурація димаря, його габаритні розміри

Найпоширенішими матеріалами для виготовлення сучасних димоходів є сталь, цегла, азбестоцемент, кераміка.

Димар з цегли

Хоча цей матеріал вважається традиційним для димаря і використовується не одну сотню років, підходить далеко не кожен його різновид. Силікатну цеглу не можна застосовувати категорично, а спеціальна вогнетривка повинна володіти необхідними параметрами.

Димар з цегли має як переваги, так і недоліки.

Переваги:

· Відмінно акумулює тепло.

· Невисока порівняно з іншими матеріалами вартість.

· Для каміна або дров'яної печі підходить краще за інші матеріали, оскільки тягу дає невелику.

· Має високу декоративність, здатний гармонійно вписатися в будь-який інтер'єр, може послужити прикрасою зовнішнього декору будівлі.

Недоліки:

· Велика вага і громіздкість, необхідність у фундаменті.

· Утворення хімічно агресивного конденсату при застосуванні інших видів палива (крім дров), який при інтенсивному навантаженні руйнує димар вже через 2-3 роки.

· Такі ж руйнування починаються, якщо димохід приєднаний до сучасних опалювальних котлів.

· Внутрішня поверхня шорстка, тому активно накопичує сажу. Потрібне регулярне чищення.

Димарі сталеві

Нержавіюча кислотостійка жароміцна сталь – відмінна альтернатива цегли. Відрізняється цілою низкою переваг: естетичний вигляд, сумісність з більшістю сучасних котлів, камінів та печей, простий монтаж (фундамент не потрібний), невелика вага.

Бувають кілька різновидів:

· Модульні одноконтурні.

· Двоконтурні сендвіч-системи.

· Гофровані.

Димарі модульні одноконтурні

Збірна конструкція з кількох елементів - відрізків труб зі стінками товщиною 0,6-1,0 мм, трійників, склянок, в які збирається конденсат. Якщо сталь якісна, слугує дуже довго.

Категорично заборонено використовувати для димоходів оцинковану сталь, оскільки цинк швидко вигоряє під впливом високих температур димових газів і димохід починає руйнуватися.

Сендвіч-димоходи двоконтурні

Модульна конструкція із сталевих труб із сендвіч-структурою: внутрішній шар із нержавіючої жароміцної марочної сталі, теплоізоляційний шар, захисний зовнішній шар із нержавіючої сталі (допускається з оцинкованої). Особливо рекомендований цей різновид для газових котлів.

Теплопровідність такої сендвіч-системи дуже низька, що дає димарю наступні переваги:

· Мінімальні вимоги при монтажі через внутрішні приміщення та дах.

· Фундамент не потрібен. Монтаж простий. Геометрія може бути будь-якою, найскладнішою.

· Можливість встановити димар зовні будинку.

· Конденсату практично не утворюється.

· Димові гази швидко рухаються каналом димоходу, майже не встигаючи охолонути.

· Універсальний вид – може застосовуватися з будь-яким опалювальним агрегатом, у тому числі таким, що дає димові гази з температурою від 600 градусів і вище.

До недоліків можна віднести високу вартість порівняно з димарями з інших матеріалів. Також сендвіч-системи вимагають професійного монтажу та точного дотримання інструкцій виробника.

Димарі гофровані

Конструкція виконана з гнучкої сталевої гофрованої труби. Часто встановлюється всередині димоходів із цегли для зменшення осідання сажі. Обслуговувати їх стає простіше, але швидко зношуються.

Димарі з кераміки

Димарі з кераміки стали робити відносно недавно, але вони стають все більш популярними, незважаючи на високу вартість. Їх конструкція складається з кількох шарів: внутрішнього з дуже гладкої вогнетривкої кераміки, теплоізоляційного та зовнішнього з пористого полегшеного бетону, що забезпечує захист.

Димарі з кераміки

Димарі з кераміки стали робити відносно недавно, але вони стають все більш популярними, незважаючи на високу вартість. Їх конструкція складається з кількох шарів: внутрішнього з дуже гладкої вогнетривкої кераміки, теплоізоляційного та зовнішнього з пористого полегшеного бетону, що забезпечує захист.

· стійкість до високих температур.

· Герметичність та термоізоляція.

До недоліків керамічних димарів крім дорожнечі відноситься значна вага, що вимагає неодмінного облаштування фундаменту, а також застосування спеціальних матеріалів та дотримання інструкцій виробника при складанні.

Димарі з азбестоцементу

Якщо температура димових газів не перевищує 300 градусів, димар можна зробити з азбестоцементних труб. Для звичайних печей їх не можна використовувати. Серед переваг основним є дуже низька вартість, а також проста установка, круглий переріз і невелика вага. Недоліки азбестоцементного димаря переважують його переваги:

· Матеріал має пористу структуру.

· Погано гнеться.

· Теплоізоляції немає.

· Стійкість до високих температур низька.

· Неміцний.

· Вимагає частого очищення.

Димарі з полімеру

Здатні витримати відносно невисоку температуру, тому найбільше підходять для газових котлів з хорошим ККД. Для печі використати категорично заборонено. Переваги димоходів з полімеру - довговічність, низька вартість і невелика вага, гнучкість, просте встановлення. Серед недоліків, крім невисокої термостійкості, найістотнішими є низька міцність і погана теплоізоляція.

Який матеріал для димаря буде кращим? Той, який насамперед забезпечить його ефективну та безпечну роботу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner