Продавець Преміумстрой розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
184 відгуків
ПРЕМІУМСТРОЙ
Фільтри
Ціна
Товщина металу
Наявність
Виробник
Країна виробник
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0018:00
  • Вівторок
    09:0018:00
  • Середа
    09:0018:00
  • Четвер
    09:0018:00
  • Пʼятниця
    09:0018:00
  • Субота
    09:0018:00
  • Неділя
    09:0015:00
Контакти
+380 (67) 549-25-33
Анжела
+380 (99) 320-69-74
Анжела Онлайн Україна
+380 (73) 132-34-19
Артур Ринок Одеса
Преміумстрой
Славіч К.А.
Семена Палія 125а, Одеса, Україна
premiumstroy.com.uaPremium.zakaz20@gmail.com
+380 (67) 549-25-33
+380 (99) 320-69-74
+380 (73) 132-34-19

Металочерепиця

Металочерепиця — покрівельний матеріал, що являє собою листи, виготовлені з тонколистової сталі, алюмінію або міді, покриті полімерним захисним шаром, профільовані методом холодного тиску. Листи металочерепиці за зовнішнім виглядом схожі на мур керамічної черепиці. Сьогодні металочерепиця є популярним покрівельним матеріалом: вона використовується в найрізноманітніших кліматичних умовах.

Металочерепиця застосовується як покриття для скатних покрівель із мінімальним кутом нахилу скату 14°. Рекомендується використовувати цей тип покрівельного покриття в умовах із неагресивним або слабоагресивним ступенем впливу довкілля за температури повітря від мінус 50 до 50 °C. У разі облаштування металочерепицею покрівлі, яка експлуатується в умовах помірно агресивного середовища, необхідно використовувати металочерепицю, виготовлену зі спеціальними покриттями. Водночас суворо дотримуватися правил монтажу, додатково захищаючи місця зрізів і отворів за допомогою фарбування, використовуючи спеціальні інструменти для укладання металочерепиці та застосовуючи самонарізні гвинти з неопреновими прокладками.

Металочерепиця виготовляється на основі прокату рулонного металевого тонколистового (0,4-0,5 мм) із захисно-декоративним полімерним покриттям різної колірної гами. Її форма близька до класичної черепиці, що дає змогу багато в чому зберегти свої переваги. Виробництво металочерепиці здійснюється на спеціальних повністю автоматичних лініях через профільування металевого прокату методом холодного тиску. Спочатку прокат проходить через систему профільових роликів, що створюють хвилястий профіль. Після цього холодною штамповкою формується поперечна хвиля. Саме завдяки цьому виду штампування металевий лист набуває форми черепиці. Далі нарізка на листи необхідної довжини. Після цього вже готові вироби укладають у пачки та пакують у транспортні пакети. Металочерепиці класифікують за профілем — залежно від конфігурації гофра (висота поперечної хвилі та її кроку — відстояння між двома поперечними хвилями). Профіль металочерепиці є естетичним параметром для споживача, а також визначає правила монтажу настилу. Є металочерепиця, що виготовляється у формі окремих «чоропіків», але через складність виробництва й монтажу такий тип металочерепиці поступається місцем профільованим листам.

Також є варіант придбати профнастил  Покрівельний з спеціалізованим замком , де ви зможете спростити монтаж стропельної системи та провести покрівельну роботу своїми силами. Або скористатися послугами покрівельника 

Застосування

Металочерепиця застосовується як покриття для скатних покрівель із мінімальним кутом нахилу скату 14°. Рекомендується використовувати цей тип покрівельного покриття в умовах із неагресивним або слабоагресивним ступенем впливу довкілля за температури повітря від мінус 50 до 50 °C.

У разі облаштування металочерепицею покрівлі, яка експлуатується в умовах помірно агресивного середовища, необхідно використовувати металочерепицю, виготовлену зі спеціальними покриттями. Водночас суворо дотримуватися правил монтажу, додатково захищаючи місця зрізів і отворів за допомогою фарбування, використовуючи спеціальні інструменти для укладання металочерепиці та застосовуючи самонарізальні гвинти (саморізи) з неопреновими прокладками для дерева — для фіксації металочерепиці до решітки, а для покрівельних модулів (фіксації між собою модулів) — доповнювальні стяжні саморізи неопреновими прокладкам по металу.

Історія

Історія винаходу металочерепиці сягає корінням на початок 80-х, коли компанія Rannila вперше випустила сталевий профільований лист, стилізований під черепицю як матеріал для покрівлі. Завдяки гарному зовнішньому вигляду, надійності, простоті монтажу та порівняно невисокій ціні металочерепиця швидко завоювала популярність серед архітекторів, будівельників і як наслідок кінцевих споживачів. На початку 90-х років вона з'явилася в Росії.

Виробництво

Металочерепиця виготовляється на основі прокату рулонного металевого тонколистового (0,4-0,5 мм) із захисно-декоративним полімерним покриттям різної колірної гами. Її форма близька до класичної черепиці, що дає змогу багато в чому зберегти свої переваги.

Виробництво металочерепиці здійснюється на спеціальних повністю автоматичних лініях через профільування металевого прокату методом холодного тиску. Спочатку прокат проходить через систему профільових роликів, що створюють хвилястий профіль. Після цього холодною штамповкою формується поперечна хвиля. Саме завдяки цьому виду штампування металевий лист набуває форми черепиці. Далі нарізка на листи необхідної довжини. Після цього вже готові вироби укладають у пачки та пакують у транспортні пакети.

Металочерепиці класифікують за профілем — залежно від конфігурації гофра (висота поперечної хвилі та її кроку — відстань між двома поперечними хвилями). Профіль металочерепиці є естетичним параметром для споживача, а також визначає правила монтажу настилу.

Є металочерепиця, що виготовляється у формі окремих «чрепічок», але через складність виробництва та монтажу такий різновид металочерепиці поступається місцем профільованим аркушам.

Характеристики

Металочерепиця характеризується своєю легкістю. Питома вага 1 м2 металочерепиці становить приблизно 5 кг (для порівняння: керамічний — 38...40 кг, шифера — 10...15 кг). Саме ця характеристика металочерепиці дає змогу здешевити не тільки конструкцію крокувальний системи, але й усього дому загалом. Відповідні особливі вимоги до міцності всіх елементів будови, починаючи з фундаменту та закінчуючи стропильною системою, є обов'язковими для важкої покрівлі, для покрівлі з металочерепиці є неактуальними.

Якість і довговічність металочерепиці залежать від вихідного продукту, який використовується для її виготовлення, — тонколистового металевого рулонного прокату, що являє собою багатошаровий матеріал. Його основа — це аркуш із низьковуглецевої сталі, який електролітично або методом занурення в розплавлення з обох боків покривається захисним шаром з цинку, а потім — сполучним ґрунтувальним шаром і захисним декоративним покриттям із полімеру необхідних вигляду та кольору. Полімер має бути гнучким і стійким до деформацій. Його завданням слугує запобігання сталі від корозії й забезпечення стійкості кольору. Покриття розрізняються за своїми властивостями, товщиною та ціною. Найпоширенішими покриттями є: поліестер (РЕ товщина 25...30 мікронів), поліуретан (Рu товщина 50 мікронів).

Наступні характеристики є визначальними якістю металочерепиці:

· використовувана для основи сталь, що містить необхідні легаційні елементи, які покращують міцність і прокат металу;

· клас і різновид захисного покриття;

· клас і різновид захисно-декоративного полімерного покриття.

Металочерепиця, виготовлена з алюмінію и міді поступається сталевою за міцністю, але якісно вирізняється стійкістю до корозійної і, як наслідок, істотно тривалішим терміном експлуатації (до 100 і більше років).

Металопрокат

Для виготовлення металочерепиці застосовується прокат завтовшки від 0,35 до 0,60 мм. Оптимальна товщина прокату — 0,45...0,50 мм. Монтаж, експлуатація й обслуговування покрівлі з тоншого металу вимагає уважності та обережності. Під час монтажу така черепиця може згинатися, що зумовлює ризик виникнення деформації  і зниження функціональних властивостей покрівельного матеріалу.

Захисне металопокриття

Як захисне металопокриття під час виробництва металочерепиці використовують:

· цинкове

· цинкулюмінієве

· алюмоцинкове

· алюмокороткове

· залізоцинкове

· інші типи покриття.

Корозійна стійкість прокату до зовнішніх впливів зумовлюється класом захисного металопокриття: рекомендований для виробництва металочерепиці — от 225 до 275 грамм цинка на м2. Вироблену металочерепицю з меншим вмістом цинкового покриття на обидві сторони аркуша КРАЙНЕ не бажано використовувати на відкритому повітрі, оскільки зниження кількості цинку (або іншого захисного елемента) неабияк знижує термін експлуатації металочерепиці!

Для поліпшення захисних властивостей виробниками розробляються й впроваджуються нові типи покриттів зі сплавів цинку й алюмінію, цинку та заліза, а також інших легувальних елементів у різних співвідношеннях, що дає змогу за меншої товщини покриття домогтися вищих якостей металочерепиці (міцності та стійкості до корозії).

Захисно-декоративне полімерне покриття

Як захисного декоративного шару під час виробництва металочерепиці використовують такі типи покриттів:

1. поліестерові (PE);

2. поліуретанові (Pural); 

3. полівінілденфторидні;

4. акрилатные;

5. поліефірні (SP);

6. пластизольні.

Залежно від типу та товщини захисно-декоративного полімерного покриття визначає зона застосування металочерепиці. Для експлуатації в умовах середньостатистичної міської атмосфери (умикаючи поруч розташовані джерела агресивних чинників — наприклад, заводські труби з викидами відпрацьованих продуктів виробництва) універсальним покриттям є поліестер завтовшки від 25 до 30 мкм. Для особливих умов експлуатації використовують покриття завтовшки до 200 мкм, спеціально виготовляються на основі:

1. полиуретанов — мають високу стійкість до корозії, механічного зносу та ультрафіолету;

2. полівінілденфториду — мають високу стійкість до корозії й ультрафіолету;

3. полівінілхлориду — мають високу стійкість до корозії.

Зазвичай, перераховані вище покриття «у чистому вигляді» не застосовуються. Багато закордонних і російських виробників використовують складні комбінації сополімерів із різними добавками. Склад розроблюваних покриттів не розкривається. Виробники присвоюють їм найменування своїх торгових марок, які ніяк не відбивають хімічну основу покриття, що наноситься. Полімерні покриття можуть мати різні текстури поверхні (глянсову, матову, тасну) і колір.

Типи захисно-декоративного полімерного покриття

Наношуване полімерне покриття на оцинкований метал може мати різну фактуру. Від неї залежить як зовнішній вигляд, так і товщина самого покриття, від якого безпосередньо залежить його зносостійкість і довговічність. Найпоширеніші покриття на ринку металочерепиці:

· глянсове покриття (PE, Pural );

· дрібнозернисте матове (PEMAili PE Matt);

· матове (неглянсове) (Purex);

· грубозернисте матове (Pural Mat);

Пожежники-технічні характеристики

Профільовані листи металочерепиці з полімерним захисно-декоративним покриттям мають такі показники пожежної небезпеки:

1. група горючості — Г1;

2. група запаленості — В1;

3. група поширення полум'я по поверхні.

Для кожного різновиду полімерного захисно-декоративного покриття додатково встановлюються показники пожежної небезпеки: група горючості, індекс поширення полум'я й теплота згоряння.

Класифікація

Рекомендується таке умовне позначення сталевих профілів для покрівлі з відповідною класифікацією та позначеннями:

за типами використовуваних матеріалів і захисного металевого покриття:

1. прокат тонколистовий оцинкований (О);

2. прокат тонколистовий холодно- та гарячекатаний гарячеоцинкований з органічним покриттям (ЛКПЦ);

3. прокат тонколистовий з алюмоцинковим покриттям (АЦ);

4. прокат тонколистовий із цинкулюмінієвим покриттям (ЦА);

5. прокат тонколистовий з алюмокомінієвим покриттям (АК);

6. прокат тонколистовий холоднокатаний з електролітичним цинковим покриттям (ЕОЦП);

7. прокат листовий із цинкового сплаву (ТЦ);

за наявністю захисно-декоративного покриття:

1. без захисно-декоративного покриття (без позначення);

2. із захисно-декоративним лакофарбовим покриттям (Лк);

3. із захисно-декоративним полімерним покриттям:

4. полиэстер (PE);

5. епоксид (EP);

6. пластизол (PVC);

7. силіконмодифікований поліефір (SP-SI);

8. акрилсиликон (AY-SI);

9. поліестер із поліуретаном — гібридне покриття (Pulex);

10. полиуретан (Pur);

11. поліамідмодифікований поліуретан (PUR-PA);

12. поліуретан із поліамідом (Pural);

13. поліефірне (SP);

14. полівінілденфторид (PVDF)и акрил (AK);

за способом нанесення захисно-декоративного покриття:

1. одностороннє на лицьовій поверхні (С);

2. двостороннє по лицьовій і зворотній поверхнях (Д);

за типом профілю:

1. асиметричний (все монтереєподібні профілі) — Monterrey «Монтеррей» (Мнт), «Супер Монтеррей» (СМнт), Sierra «С'єрра», «Іспанськаєра», «Іспанська Дюна», «Максі» (Мкс);

2. симетричний — Venecja «Венеція», Murano «Мурано», Rialto «Реальто», Ferrara «Ферарра», Bella Sara «Бела Сара», Finnera «Фіннера», Elite «Еліт» (Ел), Decorrey «Декоррей», «Андалузія», Banga «Боналта «Бровий хвіст», Ebrus Ельруб БЕльпаб, Adaндамін «Дамант»;

3. трапецієподібний — Cascade «Каскад».

за класифікацією:

1. завдовжки листова металочерепиця — Monterrey «Монтеррей» (Мнт), «Супер Монтеррей» (СМнт), Sierra «С'єрра», «Іспанськаею», «Іспанська Дюна», «Максі» (Мкс), Elite «Еліт» (Ел), Decorrey «Декоррей», «Андалузія», Banga «Банга», BeataverБроб Elbrus «Ельбрус», Adamante «Адамант»;

2. модульна металочерепиця — Finnera «Фіннера»;

по принципу монтажа:

1. листова — монтується листами однакової ширини. Аркуші виготовляються під замовлення необхідної довжини. Довжина аркушів може бути рівною довжині скату;

2. модульна — монтується однаковими за площею листами. Довжина модуля зазвичай становить один або два тайли (~400 — 800 мм).

Модульна металочерепиця дає змогу уникнути великої кількості відходів на складних покрівлях через можливість застосовувати обрізані частини модулів. Однак, треба врахувати, що під час укладання коротких аркушів збільшується витрата металу на поперечні (горизонтальні) перехлисти, що неабияк збільшує витрату матеріалу на прямокутних скатах, порівнюючи з довгими листами. Також довжина ската може бути некратною довжиною модуля, що призведе до підрізування листів на ковзанку (чого можна уникнути під час замовлення листів необхідної довжини). Тому на прямокутних скатах застосування модульної металочерепиці призводить до збільшення витрати матеріалу (якщо рахувати за загальною площею аркуша).

Умовне позначення складається з літерного позначення профілю, його типу, розмірів за шириною та довжиною в міліметрах, товщини вихідного металопрокату в міліметрах, різновиду вихідного металопрокату, типу захисно-декоративного покриття, типу за способом нанесення, кольору (при потреби) і позначення державного стандарту.

П — профіль; Мнт — тип профілю Monterrey «Монтеррей»; 1180 — ширина аркуша в мм; 3000 — довжина аркуша в мм; 0,50 — товщина вихідного металопрокату в мм; ЛКПЦ — прокат оцинкований з органічним покриттям; Пе — захисно-декоративне покриття — поліестер; З — одностороннє захисно-декоративне покриття; RR32 или RAL8019 — колір захисно-декоративного покриття за каталогом RR або RAL.

Стійкість полімерного покриття до УФ-випромінювання

Опір покриттям природного зовнішнього ультрафіолетового випромінювання описується за допомогою категорій УФ опірності RUV1 — RUV4 відповідно до EN10169-2 та EN13523-10. УФ опірність описує, наскільки добре покриття може зберегти свій первісний колір (відтінок) і рівень глянцю в вуличних умовах під впливом зовнішніх середовищ.

Оцінка матеріалів на стійкість до УФ-випромінювання здійснюється за категорії стійкості до ультрафіолетового випромінювання:

Категорія стійкості до УФ-випромінювання

Приклад

Ruv1

Зовнішнє покриття зовнішніх елементів.

Ruv2

Регіони, розташовані північніше 45o СШ, за висоти над рівнем моря не більш ніж 900 м.

Ruv3

Регіони, розташовані південніше 45o СШ, але північніше 37oСШ, за висоти над рівнем моря не більш ніж 900 м.

Ruv4

Регіони, розташовані південніше 37o СШ, і всі регіони, розташовані вище 900 м над рівнем моря.

ЗАСТОСУВАННЯ 1

Наведені приклади дають лише загальне уявлення про категорії, тому що місцеві умови, що містять кількість сонячних днів і годин і інтенсивність УФ-випромінювання, можуть сильно варіюватися навіть у межах невеликої території.

ЗАСТОСУВАННЯ 2

Для будівель, розташованих поблизу моря, великими прісними водоймами або снігом, категорія може бути підвищена через відбиття сонячного світла від зазначених поверхонь.

Захист від корозії сталевого осердя

Вироби зі звичайної стали Потрібні додаткові защите от корозії, оскільки в іншому разі їх термін експлуатації буде занадто короткий. Цинкізація - ефективна захист металів від коррозии. «Оцинковка» — найпоширеніше та традиційне антикорозійне покриття. Наноситься через занурення листової сталі в розплавлення цинку (Zn). Цинкове покриття може бути 1-го класу — 275 г/м2 і вище (за ГОСТ 14918-80),  і 2-го класу — від 140 до 225 г/м2 цинку на обидва боки поверхні.

Тому 2-й клас покриття (вповне законно) — це 140 г/кв. м. і товщина цинку на кожній стороні аркуша — 10 мкм.

Для інших товщин відповідно:

Z100 – 7,0  мкм

Z140 – 10,0 мкм

Z200 – 14,0 мкм

Z250 – 17,5 мкм

Z275 – 20,0 мкм

Z350 – 25,0 мкм

За Європейськими стандартами належить робити покрівлю зі сталі, де на квадратний метр аркуша припадає 275 г цинку (товщина шару 18-20 мікронів із кожного боку). Така покрівля слугує, залежно від міцності та типу полімерного покриття, від двадцяти п'яти до п'ятдесяти років.  Дослідження показують, що в сталі з масою цинкового шару 140 г на кв. метр, тобто вдвічі менше, перші ознаки корозії є на 7-10 років раніше. Йдеться про дослідження, які проводяться в лабораторіях і на випробувальних полігонах, в особливо важких кліматичних умовах. 

За ГОСТ Р 52246-2004 "Прокат листовий гарячеоцинкований" цинкове покриття, нанесене з двох сторін прокату, підділюють залежно від маси покриття (г/м2) на класи: 60, 80, 100, 180, 180, 200, 225, 275, 350, 450, 600

Переваги та вади

К переваг цього покрівельного покриття можна віднести такі характеристики:

1. Легкість (металочерепиця щонайменше вдесятеро легша за натуральну черепицю (3-5) кг за 1 м2 против 40-50 кг). Для такого матеріалу потрібна менш міцна стропильна система, а також тонші тягучі стіни. Це позначається на вартості будівництва будівлі).

2. Міцність.

3. Екологічна безпека.

4. Технологічна простота монтажу та ремонту покрівлі.

5. Великий вибір кольорів і профілів.

6. Брак в окремих випадках потреби демонтажу старої покрівлі з можливістю проведення монтажу нової за обріткою, що облаштовується поверх наявного покрівельного покриття.

7. Мала вартість робіт із монтажу.

8. Можливість проведення монтажу за негативних температур

9. Для покрівельних модулів простота логістики та підіймання на покрівлю, гарантія потрапляння в колір (відтінок для покриттів D-Matt і Х-Matt), простота та швидкість монтажу.

10. У разі утримання цинку 275 г/м2 — підвищені терміни експлуатації до перших ознак появи корозії.

11. Для покрівельних модулів збіг кольору та його відтінку, незалежно від партії та дати виробництва (гарантія виробника)

12. У покрівельних модулів менша "шумність", завдяки инноваційному та конструктивному ріпакуванню форми та ребер.

Браки металочерепиці:

1. Підвищена шумність під час дощу та вітру, яку можна уникнути, якщо під час монтажу покрівлі використовувати спеціальний звукоізоляційний шар (зазвичай звукоізоляція поєднується з теплоізоляцією).

2. Підвищена витрата матеріалу на складних покрівлях (за винятком модульної металочерепиці), у разі нерадівих продавців цього матеріалу.

3. Схильність до корозії, якій схильні зони зі порушеним захисним шаром і малим шаром цинкового покриття (менш ніж 220 г/кв. м).

4. Потреба додаткового забарвлення місць зрізу та отворів, під час купівлі матеріалу з вмістом цинку менш ніж 220 г/м2. м.

5. Потреба використання спеціальних інструментів під час монтажу.

6. Висока теплопровідність (необхідність теплоізоляції), але іноді це є великим плюсом!

7. Залежність якості покрівлі від якості ущільнювача під саморізи (якщо використовуються неякісні ущільнювачі, згодом вони засихають і деформуються, і покрівля починає протікати. Все залежить від матеріалу та його якості).

8. Можливе неспадіння відтінку (квіту) у різних партіях.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner