PROFiL – водостічна система з ПВХ, яка призначена для організованого відводу дощової і талої води з дахів будинків і споруд будь архітектурного планування.
Водостічну систему PROFiL виробляють у Польщі вже понад 35-ти років. В Україні ця система експлуатується вже 18 років, будучи найпопулярнішим водостоком.
PROFiL надає гарантію на водостічні системи - 10 років. Вона поширюється на механічну стійкість і стійкість кольору всієї системи. Водостоки PROFiL виготовляють з матеріалу високої міцності, вони стабільні до УФ випромінення, стійкі до деформацій при зміні температури і високих навантаженнях.
Пластиковий водостік PROFiL представлений в двох розмірах: 90/75, 130/100
Система PROFiL 90 складається з жолоба 90 мм з водостічної трубою 75 мм.
Система PROFiL 130 складається з жолоба 130 мм з водостічної трубою 100 мм.
Доступні кольори
Площа ската покрівлі прямокутної форми
визначають за формулою:
Водостічна система PROFiL 90/75 з однією точкою зливу, встановленої біля краю ската, обслуговує площа 70 м2, але якщо точку зливу розмістити по центру ската, то ефективна площа відводу води збільшиться до 110 м2. Якщо ж використовувати дві точки зливу, розмістивши їх з обох сторін ската, площа складе 140 м2.
Водостічна система PROFiL 130/100 з однією точкою зливу, встановленої біля краю ската, обслуговує площа до 140 м2, але якщо точку зливу розмістити по центру ската, то – 220 м2. Якщо використовувати дві точки зливу, розмістивши їх з обох сторін ската, площа складе 280 м2.
Повна інструкція надається на вимогу покупця!
1. Визначте місця встановлення крайніх власників жолобів з урахуванням того, що нахил жолоба в напрямку ливнеприемника повинен складати 3-5 мм на 1 погонний метр. Змонтуйте крайні власники і розмітьте між ними лінію для установки інших власників.
2. Тримачі жолоба (018/118) розміщуються на відстані не більше 50 см один від одного і монтуються на нижню частину решетування на 2 саморізи.
3. Тримачі жолоба (014/114) розміщуються на відстані не більше 50 см один від одного і монтуються на лобову дошку на 2 саморізи.
4. Фіксація третім саморізом проводиться після монтажу всіх власників.
5. Розкрій жолоби за розміром виконується «ножівкою», причому ріжучі рухи виконуються «на себе». При розкрої необхідно врахувати тепловий зазор, необхідний для монтажу жолоба.
6. Зачистка обрізання кінців проводиться дрібним наждачним папером або напильником.
7. Під зливоприймач прохідний ножицями по металу вирізається отвір з діаметром трохи більшим, ніж внутрішній діаметр ливнеприемника. Зачищення країв отвору проводиться дрібним наждачним папером або напильником.
8. Монтаж Прохідного ливнеприемника (007/107) здійснюється співвісно отвору в жолобі. Слід врахувати, що відстань між найближчими до зливоприймача власниками не повинна перевищувати 50 см
9. Лівий (007L) і Правий (007L) зливоприймачі слід монтувати подібно Прохідного зливоприймача (007) передбачаючи, щоб засувки ливнеприемника прилягали до держателя жолоба.
10. З'єднувач жолоба монтується між власниками. Необхідно залишити тепловий зазор 6 см між краями жолоба у з'єднувачі.
11. Монтаж заглушки здійснюється на відкритий торець жолоби. Ущільнювальну прокладку необхідно ретельно змастити
12. Відстань між заглушкою і держателем жолоби не повинно перевищувати 20 див.
13. Монтаж поворотного кута жолоби здійснюється між двома крайніми власниками з урахуванням того, що відстань між внутрішньою частиною кута і держателем жолоби не повинно перевищувати 20см.
14. Монтаж водостічної труби до стіни здійснюється за допомогою Держателів труби (019А/В/С). Довжина власників підбирається з урахуванням товщини теплоізоляції стін. При висоті будівлі до 10 метрів власники слід монтувати на відстані 2 метри один від одного. При висоті понад 10 метрів - відстань 1,5 метра. Для відведення дощової води на вимощення слід використовувати коліно труби.
15. Дощова вода може відводитися за допомогою коліна.
16. При влаштуванні організованого відведення води слід використовувати колодязь Зливової (120В/120Р). Щоб уникнути засмічення труби рекомендується встановлювати Ревізію (012/112).
17. Після проведення монтажу рекомендується провести візуальний огляд системи, з точки зору того, як зроблені ухили відводу води.
18. Для крепления системы следует использовать шурупы d = 5 x 40, предназначенные для деревянных конструкций.
Одно из преимуществ водосточной системы PROFiL - это легкий и быстрый монтаж. Водостоки PROFiL - это бесклеевая система, а потому не требует каких-либо дополнительных инструментов и расходных материалов.
Видео инструкция по монтажу
Водостічна система — це сукупність різних елементів, які встановлюються згідно певній послідовності на покрівлі і фасаду будівлі. Водостічна система призначена для захисту покрівлі, фасаду та фундаменту будівлі від негативного впливу атмосферних опадів. За допомогою водостічної системи здійснюється зовнішнє водовідведення атмосферних опадів з покрівлі будівлі шляхом збору води в одну воронку і виведення її до місця стоку.
Комплектуючі
Водостічна система складається з наступних елементів:
· Водостічні жолоб неширокий канал, який забезпечує необхідний напрям води, що стікає з даху будівель.
Призначення водостічного жолоба:
1. забезпечення надійного захисту фундаменту,
2. запобігання розмиванню грунту під будівлею,
3. запобігання або зменшення попадання вологи в підвал будівлі, запобігання ушкодження декоративного вигляду фасаду будівлі.
· Водостічна труба складовий елемент водостічної системи, має вертикальне кріплення. Водостічна труба являє собою збірну конструкцію, що складається з декількох ланок і додаткових елементів. Водостічна труба призначена для забезпечення надійного і ефективного відведення води з покрівлі будівлі.
· Водостічний злив (Воронка) елемент водостічної системи, призначений для спрямування води з жолоба у трубу.
· З'єднувач труб — це допоміжний компонент водостічної системи, який є додатковим елементом водостічної труби або жолоби.
З'єднувач труб необхідний для:
1. з'єднання водостічних труб,
2. збільшення довжини водостічної труби,
3. з'єднання водостічної труби з відведенням (водостічних коліном).
· Тримач жолоба (кронштейн) тримач водостічної системи, призначений для кріплення ринви до покрівельної конструкції. Розрізняються короткий і довгий тримач жолоба водостічної системи. Короткий тримач жолоба водостічної системи призначений для кріплення елементів водостічної системи до покрівельної конструкції і створення допоміжної підтримки геометричних параметрів горизонтальної конструкції водостічної системи. Довгий тримач жолоба водостічної системи є силовою конструкцією, призначеної для забезпечення геометричних параметрів та завдання необхідного ухилу водостічної системи в цілому.
· Заглушка ринви елемент водостічної системи призначений для глушіння торцовжелоба. Можуть бути правостороннім, лівобічними і універсальними, а також призначеними для водостічних систем прямокутного або круглого перерізу.
· Хомут для водостічних труб елемент кріплення водостічної системи, що представляє собою невелике кільце зі штирем, який монтується в стіну будівлі. Хомут для водостічних труб призначений для забезпечення надійної установки вертикальних елементів водостічної системи. Забезпечує правильну фіксацію стояка водостічної системи, не допускаючи його відхилення в сторони під впливом різних силових навантажень, у тому числі вітрових.
· Трійники елемент водостічної системи, призначені для розлучення водостічних труб.
· Обводи елемент водостічної системи, що є різновидом коліна універсального. Обвід водостічної системи призначений для обходу водостічної системи різних декоративних архітектурних елементів фасаду будівлі.
· Водозбірні вирви — це елемент водостічної системи, призначена для збору талих вод, дощової води в стояк.
· Решітка-листеуловитель (павук, захисна сітка) елемент водостічної системи, який встановлюється у воронку для запобігання попадання листя, дрібних гілок, хвої та будівельного сміття в труби водостічної системи.
Монтаж водостічної системи здійснюється наступним чином:
1. Проводиться установка горизонтальних елементів водостічної системи (сливи, жолоби). У певних ділянках кріпляться заглушки для запобігання виходу води в непризначених для цього місцях. Всі елементи ринви кріпляться призначеними для даних цілей перехідниками. У закінченні конструкції встановлюється злив.
2. Проводиться установка вертикальних компонентів водостічної системи (труб). Вони кріпляться до стіни будівлі за допомогою спеціальних тримачів і хомутів. Вертикальні елементи водостічної системи слід монтувати зверху вниз.
3. Проводиться установка дренажної системи.
Монтаж водостічної системи слід проводити після завершення фасадних робіт, але при цьому до монтажу покрівельного покриття.
За способом організації системи водостоку водостічні системи поділяють на три основних види:
· неорганізована водостічна система,
· організована внутрішня водостічна система,
· зовнішня організована система водостоку.
Перший спосіб (неорганізована водостічна система) передбачає стікання води з даху будівлі безпосередньо на землю. Використовується ця система лише для невеликих будівель, що мають односкатную дах. Другий спосіб (організована внутрішня водостічна система) застосовується найчастіше у багатоповерхових спорудах. При таком способе системы отвода воды устанавливаются таким образом, что они располагаются внутри, на небольшом расстоянии от наружных стен. Третий способ(организованная наружная водосточная система) является наиболее распространенным. Этот способ предусматривает отвод дождевой воды и с кровли к водосточным трубам, расположенным снаружи здания.
По форме сечения трубы водосточные системы подразделяются на:
· Водостічні системи круглого перетину.
· Водостічні системи прямокутного перерізу.
За матеріалами виготовлення водостічні системи розрізняють на:
· Металлические. Материалом для изготовления таких водосточных систем служит оцинкованная сталь или медь с полимерным покрытием или без него.
· Пластиковые. Материалом для таких водосточных систем служит ПВХ
|
|